Каталог матеріалів

Урок №16 для 7 класу з хімії за О.Г. Ярошенко - Прості речовини. Метали і неметали, металічні і неметалічні елементи.

« »__________20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплекту «Хімія 7 клас О.Г Ярошенко (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №16. Прості речовини. Метали і неметали, металічні і неметалічні елементи.

Мета: увести поняття про багатоатомність речовин, дати елементарну класифікацію елементів на метали та неметали, їх поширення в природі. Навчити розрізняти металічні та неметалічні елементи за їх положенням у періодичній системі, показати суттєву відмінність фізичних і хімічних властивостей металів і неметалів. Розвивати вміння порівнювати метали і неметали за їх властивостями, робити логічні висновки, формувати інтерес до навчання, показувати важливість набутих знань.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-3. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Бесіда з учнями

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Ще з бронзового віку наші предки використовували різні знаряддя праці.

Слайд 6. Поміркуй.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7. Проста речовина - це хімічна сполука, утворена атомами одного хімічного елемента.

Слайд 8. Складна речовина – це хімічна сполука, утворена атомами різних хімічних елементів.

Слайд 9. Класифікація простих речовин

Слайд 10. Властивості металів.

Слайд 11. Властивості неметалів.

Слайд 12. Робота в зошиті.

Слайд 13. Назви простих речовин.

Слайд 14. Перегляд відео.

Слайд 15. Проблемне питання.

Слайд 16. Хімічні факти.

Слайд 17. Робота з підручником.

Слайд 18. Робота в зошиті.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19.  Робота з періодичною системою хімічних елементів.

Слайд 20. Вивчення положення металічних і неметалічних елементів.

Слайд 21-22. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 23. Серед складних речовин розрізняють органічні та неорганічні.

Усі речовини поділяють на прості та складні.

Слайд 24. Гра «Вірю- не вірю».

Слайд 25. Хвилинка-цікавинка.

Слайд 26. Гімнастика для очей.

Слайд 27. Робота в групах.

Слайд 28. Кросворд.

Підсумок

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні