Каталог матеріалів

Урок №15 образотворчого мистецтва для 7 класу за Л.М. Масол, О.В. Гайдамакою - Сакральне мистецтво

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Гайдамака, Г. Кузьменко, Н. Лємешева»

Урок №15. Сакральне мистецтво

Базиліка. Костел. Мечеть. Пагода

Сприймання: Шартрський собор (Франція); протестантський собор у Дубліні (Ірландія); костел Святої Анни у Вільнюсі (Литва); пагода храму Сітеннодзі в Осаці (Японія); мечеть в Асуані (Єгипет); нова синагога в Берліні (Німеччина); храм Св. Миколая в с. Колодному (Закарпатська область); іконостас церкви Св. Духа в Рогатині (Івано-Франківська область); церква Св. Юра в Дрогобичі (Львівська область); церква Собору Пресвятої Богородиці в с. Маткові (Львівська область); Свято-Троїцький собор у Новомосковську (Дніпропетровська область); сучасний буддійський храм Білий Лотос у Черкасах

Створення пейзажної композиції з культовою спорудою на тему «Храм — перехрестя неба та землі» (акварель або гуаш)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, акварель або гуаш.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3-10. Слово вчителя

Слайд11. Визначте особливості сакральних споруд українського дерев’яного зодчества. Зверніть увагу на композицію стародавнього іконостасу.

Слайд12-15. Слово вчителя

Слайд16. Порівняйте зразки культових споруд, представлених на світлинах.

Слайд17-25. Слово вчителя

Слайд26-27. Розгляньте культові споруди, порівняйте їх архітектурні особливості й охарактеризуйте форму куполів.

Слайд28. Слово вчителя

Слайд29. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд30-31. Створіть пейзажну композицію з культовою спорудою на тему «Храм — перехрестя неба та землі» (акварель або гуаш).

Слайд32. Послідовність виконання

Слайд33. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд34-37. Мистецька скарбничка

Слайд38. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд39. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Слайд40. Самостійна робота

Слайд41. Завдання за бажанням

Рефлексія

Слайд42. Рефлексійна мішень. «Влуч» цеглинкою LEGO в мішень та оціни урок.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні