Каталог матеріалів

Урок №4 образотворчого мистецтва для 7 класу за Л.М. Масол, О.В. Гайдамакою - «І рушник вишиваний на щастя, на долю дала…»

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку образотворчого мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Масол, О. Гайдамака, Г. Кузьменко, Н. Лємешева»

Урок №04. «І рушник вишиваний на щастя, на долю дала…»

Декоративно-ужиткове мистецтво. Вишивка.

Сприймання: Зразки українських килимів, характеристика їх композиції, кольорової гами, мотиви орнаментів

Розробка ескізу вишивки рушника з урахуванням особливостей української орнаментики (графічні матеріали)

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект, графічні матеріали.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Поміркуйте.

Слайд4-14. Слово вчителя

Слайд15. Порівняйте вишивку на старовинних рушниках (ХІХ ст.) із різних етнічних регіонів України. Віднайдіть спільне, відмінне, оригінальне.

Слайд16-19. Портрет митця

Слайд20-21. Слово вчителя

Слайд22. Проаналізуйте художні якості вишивки на світлинах.

Слайд23. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд24. Виконайте рослинний орнамент у стрічці (кольорові олівці, фломастери).

Слайд25. Послідовність виконання

Слайд26. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд27. Мистецька скарбничка

Слайд28-29. Віртуальна екскурсія. У Музеї українського рушника

Слайд30. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Підсумок

Слайд31. Самостійне дослідження, медіапошук

Слайд32. Фантазуємо, експериментуємо, діємо

Рефлексія

Слайд33. Рефлексія. “Плюс-мінус-цікаво”

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні