Каталог матеріалів

Урок №72 з української мови для 2 класу за М. Вашуленко - Іменники, прикметники, дієслова, чис­лівники і службові слова в мовленні.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Календарно-тематичне планування уроків української мови за навчальним посібником «Українська мова ти читання. Автори: Микола Вашуленко, Оксана Вашуленко, Світлана Дубовик (2024)» для 2 класу (у 6-и частинах)

 

Урок №072. Іменники, прикметники, дієслова, числівники і службові слова в мовленні.

Очікувані результати: учні формують вміння розрізняти частини мови, правильно вживати їх у мовленні; вчаться спостерігати за словами, що відповідають на питання хто? що? який? яка? яке? які? що робить? що роблять? скільки? котрий? котра? котре? котрі? де? коли? як?, а також за службовими словами, до яких не можна поставити питання (і, та, на, від, до, але тощо); удосконалюють вміння розпізнавати такі слова; розвивають уважність, спостережливість; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в парах, групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

формувати вміння розрізняти частини мови, правильно вживати їх у мовленні; вчити спостерігати за словами, що відповідають на питання хто? що? який? яка? яке? які? що робить? що роблять? скільки? котрий? котра? котре? котрі? де? коли? як?, а також за службовими словами, до яких не можна поставити питання (і, та, на, від, до, але тощо); удосконалювати вміння розпізнавати такі слова; розвивати уважність, спостережливість; виховувати любов до рідної мови;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-7.  Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Слайд 8.  Емоційне налаштування «Підтримка». Напишіть сусідові по парті слова підтримки: Ти молодець, тому що …

Слайд 9.  Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10.  Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 11-18.  Гра «Правда чи ні?».

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 19.  Вправа №1. Прочитайте рядки з вірша Тараса Шевченка. Назвіть у вірші іменники, прикметник, дієслово і службові слово.

Слайд 20.  Вправа №2. Склади і запиши речення про весну за малюнком. Підкресли іменники, використані в реченні.

Слайд 21.  Вправа №3. Прочитайте текст. Назвіть іменники, використані в реченнях. Складіть і запишіть речення про дуб і берізку. Прочитайте складені речення для всього класу.

Слайд 22.  Вправа №4. Прочитайте речення, доповнюючи їх службовими словами. Запишіть два речення (на вибір).

Слайд 23.  Складіть і запишіть речення про сосновий ліс. Прочитайте одне одному складені речення.

Слайд 24.  Фізкультхвилинка.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 25. Вправа №5. Прочитай і відгадай загадки Лесі Вознюк та Віри Паронової. Запиши слова-відгадки.

Слайд 26. Склади й запиши загадку про вербу або тополю, використовуючи слова — назви ознак цих дерев. Запропонуй відгадати свою загадку у класі.

Слайд 27. Вправа №6. Прочитайте чистомовки. Потренуйтеся правильно промовляти їх. Обведіть службові слова. Поясніть свою думку. Запишіть із пам’яті одну із чистомовок. Поясніть написання службових слів з іншими словами в реченні.

Слайд 28-30. Пограйте у гру «Закресли «зайве» слово».

Слайд 31. Online завдання.

Слайд 32. Пояснення домашнього завдання.

Слайд 33. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія «Погода уроку»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні