Каталог матеріалів

Урок №55-57 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Як людина пристосовується до середовища життя. Речі, що роблять середовище життя людини комфортним.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №55-57. Як людина пристосовується до середовища життя. Речі, що роблять середовище життя людини комфортним. Віртуальна екскурсія – найбільш рукотворні об’єкти на планеті. Проєктна робота. Презентаційна робота на тему «Вироби повсякденного вжитку»

Мета: ознайомити учнів з тим, як людина пристосовується до свого середовища життя та вивчити різноманітні фактори, що впливають на комфортність середовища життя людини, ознайомити учнів із природними та рукотворними матеріалами, з яких зроблені предмети, необхідні людині; учити наводити приклади природних матеріалів, з яких людина виробляє предмети вжитку; розвивати вміння досліджувати природні об'єкти та об'єкти, створені людиною; виховувати дбайливе ставлення до природних багатств, повагу до людей праці, дати загальне розуміння про те, як людина адаптується до змін середовища та знати, які чинники роблять середовище життя людини комфортним.

Очікувані результати: описує процес адаптації людини до середовища життя та вказує на різні фактори, що впливають на цей процес, називає природні та рукотворні матеріалами, наводить приклади природних матеріалів, з яких людина виробляє предмети вжитку; розуміє, що таке комфортне середовище життя та які елементи його складові, пропонує способи покращення середовища життя та враховувати потреби людей в цьому процесі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Розглянь малюнок. Чим середовище життя людини відрізняється від середовищ життя інших організмів?

Слайд5. Робота в підручнику.

Слайд6. Побесідуймо.

Слайд7. Довідничок.

Слайд8. Розглянь світлини. Що людина вирощує сама? Доповни власними прикладами.

Слайд9. Розкажи.

Слайд10. Словничок .

Слайд11. Чому хліб усьому голова?

Слайд12. За малюнками, розкажи як до нас приходить хліб.

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14. Гімнастика для очей.

Слайд15. Запам’ятай.

Слайд16. Природні матеріали.

Слайд17. Штучні матеріали.

Слайд18. Запам’ятай.

Слайд19. Ці вироби виготовлені із чавуну і сталі.

Слайд20. Запам’ятай.

Слайд21. Робота в підручнику.

Слайд22. Відвідай Львівський музей.

Слайд23. Робота в підручнику.

Слайд24. Досліджуємо разом.

Слайд25. З чого це виготовлено?

Слайд26. Де застосовують пластик?

Слайд27-28. Запам’ятай.

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Для роздумів.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні