Каталог матеріалів

Урок №54 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Кровоносна система. Роль серця у кровообігу організму. Тренування серця.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №54. Кровоносна система. Роль серця у кровообігу організму. Тренування серця.

Мета: ознайомити учнів з будовою та функціями кровоносної системи, зокрема з роллю серця у кровообігу організму, розвинути їхні знання про кровоток та кровоносні судини, а також навчити вмінню аналізувати та порівнювати різні типи кровоносних судин та їх функції в організмі. виховувати інтересу до здорового способу життя, підтримки та зміцнення кровоносної системи, а також розвиток фізичної активності та тренування серцево-судинної системи.

Очікувані результати: учні знають про будову та функції кровоносної системи, зокрема про кров, кровоносні судини, серце та різні типи кровоносних судин, розуміють процес кровообігу, руху крові через різні типи судин, їхню роль в житті організму та взаємозв'язок з іншими системами організму, вміють аналізувати та порівнювати різні типи кровоносних судин за їхніми функціями та місцем розташування в організмі, розвиток здатності визначати показники кров'яного тиску, частоти серцевих скорочень та їх змін під час фізичного навантаження. вміють розрізняти різні види фізичних вправ та їх вплив на серцево-судинну систему, розвивають фізичну активність та тренування серцево-судинної системи, мають інтерес до здорового способу життя та усвідомлюють важливість підтримки та зміцнення кровоносної системи для здоров'я людини.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд3. Чи знаєш ти, що…

Слайд4. Завдяки роботі серця рухається кров.

Слайд5. Асоціативний кущ.

Слайд6. Відгадай загадку.

Слайд7. Розглянь зображення. Назви органи кровообігу.

Слайд8. Практичне завдання.

Слайд9. Цікава інформація.

Слайд10. Словничок.

Слайд11. Рух крові в організмі.

Слайд12. Судини бувають:

Слайд13. Робота в підручнику.

Слайд14. Гімнастика для очей.

Слайд15. Чи помічав ти…?

Слайд16. Слово вчителя.

Слайд17. Поміркуй.

Слайд18. Словничок.

Слайд19. Перевірте свій пульс.

Слайд20. Прилади, що вимірюють пульс.

Слайд21. Робота в підручнику.

Слайд22. Пам'ятайте.

Слайд23. Робота в підручнику.

Слайд24-25. Як зміцнювати серце?

Слайд26. Чи знаєш ти, що це за прилади? Які вони мають функції?

Слайд27. Прочитай цікаву інформацію. Що тебе найбільше здивувало?

Слайд28. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Розглянь малюнки. Що для серця шкідливо, а що корисно?

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні