Каталог матеріалів

Урок №53-54 з географії для 7 класу. Г. Довгань - Складові біосфери, взаємозв’язки між оболонками Землі.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія» за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В., Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.) та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

Урок № 53-54. Біосфера та ґрунти. Складові біосфери, взаємозв’язки між оболонками Землі

Мета: пояснити учням, що таке біосфера і як вона об'єднує всі живі організми на Землі, основні компоненти біосфери, такі як атмосфера, гідросфера, літосфера та біота; пояснити, які взаємодії відбуваються між атмосферою, гідросферою, літосферою та біотою, та як вони впливають одне на одного; ознайомити з основними земельними ресурсами, їх використанням і проблемами, пов'язаними з їх вичерпанням та забрудненням; визначити різні способи, які людина впливає на біосферу, включаючи забруднення навколишнього середовища, знищення екосистем та зміни клімату. 

Очікуванні результати: учні пояснюють, що біосфера є живою оболонкою планети, яка об'єднує всі види життя та їх середовища існування; розуміють, що біосфера забезпечує умови для життя на Землі, зберігає різноманіття живих організмів та регулює кліматичні процеси; ознайомленні з різними компонентами біосфери, такими як атмосфера, гідросфера, літосфера та біота, та зможуть пояснити їхню взаємодію та вплив на життя на Землі; описують взаємозв'язки між цими оболонками Землі та розуміти їхню важливість для збереження екологічної рівноваги; розуміють, що земельні ресурси є ключовим елементом біосфери, які забезпечують життя та виробництво різних продуктів для людства; аналізують вплив діяльності людини на біосферу та розуміють наслідки негативного впливу на екосистеми та біорізноманіття.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Біосфера. Словник.

Слайд 7. Складові біосфери.

Слайд 8. Пізнаємо більше.

Слайд 9. Складові біосфери.

Слайд 10. Як взаємодіють складові біосфери.

Слайд 11. Фотосинтез.

Слайд 12. Взаємодія біосфери з іншими оболонками.

Слайд 13. Формування ґрунту.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Поширення рослин і тварин. Ареал.

Слайд 16. Екваторіальні, тропічні широти.

Слайд 17. Помірні, полярні широти.

Слайд 18. Людина та біосфера.

Слайд 19. Втручання людини в біосферу.

Слайд 20. Система біосферних заповідників.

Слайд 21. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 23. Мої враження.

Слайд 24. Робота в групі.

Слайд 25. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 26-29. Оберіть, що вам цікаво.

Слайд 30. Мої географічні дослідження.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 31. Вправа «Незакінчене речення».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні