Каталог матеріалів

Урок №48-49 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Ґрунтове середовище життя. Мешканці ґрунтового середовища.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №48-49. Ґрунтове середовище життя. Мешканці ґрунтового середовища. Узагальнення розділу «Вивчаємо живу природу Землі». Самооцінювання навчальних результатів теми.

Мета: ознайомити учнів з особливостями ґрунтового середовища, його властивостями та організмами, що мешкають в ньому, формувати уявлення про пристосування організмів до життя у ґрунті, розкривати причинно-наслідкові зв’язки природних явищ; виховувати дбайливе ставлення до природи й розуміння важливості бережливого ставлення до ґрунтів.

Очікувані результати: учні описують пристосування організмів до чинників неживої природи; пристосування організмів до життя у ґрунтовому середовищі; використовують додаткові джерела інформації для виконання навчального завдання, вивчену природничо-наукову лексику в самостійних усних повідомленнях, вміють розкривати причинно-наслідкові зв'язки в природі, спостерігати за живими організмами, прагнуть досліджувати навколишній світ.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд3. Із чого складається ґрунт?

Слайд4-5. За світлинами розкажи, яке значення має ґрунт для рослин, тварин і людини.

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Розглянь мешканців ґрунтового середовища.

Слайд9. Робота в підручнику.

Слайд10. Гімнастика для очей.

Слайд11. Кріт та вовчок риють ходи передніми кінцівками, які мають форму лопаток й оснащені міцними кігтями.

Слайд12. Сліпак риє ходи, вигризаючи ґрунт великими передніми зубами.

Слайд13. Існують тварини, які можуть жити у двох середовищах.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Запам’ятай.

Слайд16. Поміркуй.

Слайд17. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд18. Для роздумів.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні