Каталог матеріалів

Урок №45 з географії для 7 класу. Г. Довгань - Озера, походження озерних улоговин, солоність

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія»  за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В.,  Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.)та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

Урок № 45.Озера, походження озерних улоговин, солоність

Мета: ознайомити учнів із поняттями «озеро», а також із процесами утворення озер та геологічною будовою озерних улоговин, включаючи різноманітні процеси та форми, які призводять до їх утворення; розглянути взаємозв'язки між процесами утворення озер та рівнем солоності; вивчити та практично використовувати навички читання карти для аналізу озер та їх характеристик, таких як розташування, форма, глибина, розмір і можливі фактори, що впливають на їхню екосистему; розкрити фізичні та екологічні аспекти формування озер; виробити у учнів усвідомлене ставлення до проблем озерного середовища та пошук шляхів їхнього збереження.

Очікуванні результати: учні розуміють зміст понять «озеро»; мають чітке уявлення про те, які природні процеси, такі як тектонічна активність, льодовиковий рух, вулканічна діяльність, призводять до утворення озер; розуміння структури та геологічної будови озерних улоговин, які виникають через різні природні процеси, включаючи тектонічні рухи та вплив льодовиків; знають про різні причини солоності озер, включаючи географічне розташування, процеси випаровування та антропогенні впливи; читають та розуміють карти, визначати розташування озер, їхні розміри, форму, глибину та інші характеристики; розрізняють природні та антропогенні впливи на озера та використовувати здобуті знання для розробки заходів їх збереження.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Що таке озеро. Словник.

Слайд 7. Озера.

Слайд 8. Як утворюються озера.

Слайд 9. Типи озерних улоговин.

Слайд 10. Тектонічні озера.

Слайд 11. Залишкові, або реліктові озера.

Слайд 12. Вулканічні, заплавні озера.

Слайд 13. Карстові озера.

Слайд 14. Загатне озеро. Льодовикові озера.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Вода в озері.

Слайд 17. Пізнаймо більше.

Слайд 18. Значення озер.

Слайд 19. Забруднення водойм.

Слайд 20. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 22. Мої враження.

Слайд 23. Робота в групі.

Слайд 24. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 25-27. Оберіть, що вам цікаво.

Слайд 28. Практична робота. Робота з картою.

Слайд 29. Мої географічні дослідження.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Вправа «Мішень».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні