Каталог матеріалів

Урок №44 з географії для 6 класу. Г. Довгань - Робота річок

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія»  за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В.,  Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.)та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

Урок № 44. Робота річок

Мета: дати учням розуміння, що річки складаються з різних компонентів, таких як ложе, береги, басейн, і вони виконують різні функції; ознайомити з різними джерелами живлення річок, такими як витоки, припливи та атмосферні опади; розуміння важливості покривного рослинного шару та різноманіття флори та фауни для живлення річок; поняття водного режиму та його впливу на стан річкового середовища; вивчити взаємозв'язок між витратою води, опадами, таненням снігу та іншими факторами, що впливають на річковий стік; аналізувати вплив річок на природні та антропогенні процеси, такі як формування ландшафту, а також їх роль у подаванні води в різних регіонах; розвинути учнівське розуміння важливості річок у природному середовищі, їх ролі в гідрологічному циклі та в житті природи та людей.

Очікуванні результати: учні розуміють зміст понять «річкова долина», «річкова система», «басейн річки», «вододіл», «режим річки», «дельта річки»; розрізняють елементи річкової долини, види живлення річок; знаходять, показують на картах і позначають на контурній карті річки Дніпро, Дунай, Ганг, Ніл, Амазонка;  знають, що річки відіграють важливу роль у водному циклі та екосистемі, забезпечуючи воду для різних видів життя; розуміють, що річки отримують воду з різних джерел, таких як витоки, припливи та опади; визначають основні фактори, що впливають на водний режим річок; аналізують роль річок у підтримці життя людей, використанні води для різних галузей, таких як сільське господарство, промисловість та побут; виявляють інтерес та бажання докладати зусиль для розуміння та вирішення проблем, пов'язаних із роботою річок.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Річки-трудівниці.

Слайд 7. Дельта річки.

Слайд 8. Дельта Дунаю.

Слайд 9. Рівнинні та гірські річки.

Слайд 10. Як утворюються пороги та водоспади.

Слайд 11. Пізнаємо більше.

Слайд 12. Водоспад.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Використання та охорона річок.

Слайд 15. Річки – джерело прісної води.

Слайд 16. Охорона річок.

Слайд 17. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 19. Мої враження.

Слайд 20-22. Робота в групі.

Слайд 23. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 24-27. Оберіть, що вам цікаво.

Слайд 28. Мої географічні дослідження.

Слайд 29. Практична робота.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Вправа «5 питань».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні