Каталог матеріалів

Урок №37 з української літератури для 7 класу за В.Заболотним - Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний, О. Слоньовська, І. Ярмульська. (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №37. Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних

Мета: ознайомити учнів із морально-етичними уроками, висвітленими в повісті Григора Тютюнника «Климко», розкрити прояви доброти, чуйності й турботи в поведінці головного героя та інших персонажів, проаналізувати, як ці якості допомагають герою долати труднощі воєнного лихоліття, формувати здатність учнів до емпатії, критичного мислення та осмислення ролі доброти й чуйності у важких життєвих ситуаціях, сприяти збагаченню мовленнєвої культури через обговорення цінностей і вчинків героїв, заохочувати до роздумів про значення моральних цінностей у повсякденному житті, навіть у складних умовах;

Очікувані результати: свідомо застосовує прийоми активного слухання навчальної інформації, відповідає на запитання за змістом почутого художнього тексту, акцентуючи увагу на важливих деталях, співвідносить зміст сприйнятого художнього тексту з історичним і соціокультурним контекстом, світоглядною позицією автора, формулює логічні та послідовні висновки на основі аналізу та інтерпретації текстів художніх творів, зокрема антивоєнних творів, толерантно коментує різні погляди на обговорювану проблему, узагальнює їх, обстоює власну позицію, дотримується норм етикету, засад академічної доброчесності під час онлайн-спілкування;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок. Тепло душі.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Прочитайте уривок твору від слів «Він прокинувся разом із сонцем» (с. 163) до слів «Можна жить!» (с. 164).

Слайд 9. Прочитайте розділ IV повісті «Климко» (с.164-168).

Слайди 10-11. Перевіряємо.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайди 13-14. Аналізуємо.

Слайд 15. Міркуємо.

Слайди 16-17. Творче завдання.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 18. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

Домашнє завдання

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні