Каталог матеріалів

Урок №31-32 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Н. Гущина - Спілкування з однолітками. Конструктивне спілкування.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Гущина Н.І., Василашко І.П. для 5 класу за програмою НУШ

Урок №031-32. Спілкування з однолітками. Конструктивне спілкування. Протидія проявам тиску, агресії, маніпуляції і неповаги щодо себе та інших осіб.

Мета: розглянути основи спілкування з однолітками; ознайомити з поняттям «конструктивне спілкування»; навчати протидії проявам тиску, агресії, маніпуляції і неповаги щодо себе та інших осіб.

Очікувані результати: учень пояснює вплив спілкування на складники здоров’я, безпеки і добробуту; застосовує вербальні і невербальні засоби спілкування для конструктивної комунікації; розрізняє складники особистого простору (інтимний, соціальний, публічний), поважає свій і чужий особистий простір під час спілкування; виявляє чуйність до осіб, які потребують допомоги; прогнозує ризики комунікації у віртуальному середовищі; виокремлює інформацію та обговорює ситуації булінгу, зокрема кібербулінгу; протидіє проявам тиску, агресії, маніпуляції і неповаги щодо себе та інших осіб; розробляє стратегію подолання булінгу, визначає джерела допомоги жертвам булінгу, звертається за допомогою до інших осіб..

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Робота з підручником.

Слайд 9. Переглянь відео.

Слайд 10. Дай відповіді на запитання.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Прочитай твір п’ятикласника.

Слайд 13. Доповни характеристику справжнього друга.

Слайд 14. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 15. Ознайомся з листами, які написали твої однолітки шкільному психологові. Склади поради, як слід діяти в таких ситуаціях.

Слайд 16. Переглянь відео.

Слайд 17. Дай відповіді на запитання.

Слайд 18. Розглянь ситуації. Порадь, як потрібно діяти, використавши правила спілкування та знання про впевнену поведінку.

Слайд 19. Розіграй із товаришами ситуацію звернення по допомогу до дорослих, яким ти довіряєш, до соціальної служби або за телефоном довіри у випадках булінгу або якщо порушуються твої права або права однолітків.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

Обґрунтуйте кожне з них.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Обміркуй набуті знання та навички з теми.

Слайд 22. Визнач, наскільки ти активний/активна у спілкуванні. Виконай тест. Оціни кожен вислів від 0 до 4 балів.

Слайд 23. Обчисли суму балів і визнач свою активність у спілкуванні.

Слайд 24. Ознайомся із ситуацією. Поміркуй, що є причиною непорозуміння. Що ти порадиш дівчині та її батькам? Обери та прокоментуй запропоновані варіанти вирішення проблеми або запропонуй власні ідеї.

Підсумок

Слайд 25. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні