Каталог матеріалів

Урок №29 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за І. Щупак - Людина в спільноті

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) І. Щупак

Урок № 29. Людина в спільноті

Мета: охарактеризувати розвиток системи регулювання суспільних відносин: табу, моралі, цінностей, законів; визначити, яким було становище жінок, чоловіків, дітей на різних етапах історії; ознайомити здобувачів освіти з поняттям «права людини», «обов’язки людини»; прослідкувати, як змінювалися права людини протягом історії на прикладах правових пам’яток людства та України; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати вільну особистість, яка визнає загальнолюдські та національні цінності й керується морально-етичними критеріями та почуттям громадянської відповідальності у власній поведінці.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати поняття «мораль», «цінності», «закон»; вміти аргументувати потребу дотримуватися норм моралі і законів; розуміти, що виконання загальнолюдських цінностей є запорукою комфортного життя особистості; знати сучасні стандарти прав людини; документи, що їх визначають; способи захисту прав людини в сучасному світі; вміти обґрунтовувати важливість поваги прав людини і громадянина та дотримуватися обов’язків громадянина; аргументувати потребу спільних правил і законів, а також необхідність їх дотримуватися; розуміти відповідальність за свою поведінку, якщо вона призводить до порушень гідності інших людей чи до неможливості реалізації їх прав; необхідність поводитися з повагою до прав інших осіб.

 Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Фронтальна бесіда

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4-5. Робота з підручником

Слайд 6-9. Робота з термінами та поняттями

Слайд 10. Online завдання

Слайд 11-12. Творче завдання

Слайд 13. Розповідь вчителя

Слайд 14-15. Робота з документами

Слайд 16. Розповідь вчителя

Слайд 17-18. Робота з документами

Слайд 19-20. Бесіда. Робота з ілюстраціями

Слайд 21. Гімнастика для очей

Слайд 22. Розповідь вчителя

Слайд 23. Робота з відео

Слайд 24-25. Практичне завдання

Слайд 26. Фронтальна бесіда

Слайд 27-28. Творче завдання

Слайд 29. Робота з підручником

Слайд 30-32. Практичне завдання

Слайд 33. Фронтальна бесіда

Слайд 34. Робота з підручником

Слайд 35-36. Практичне завдання

Слайд 37-38. Робота в групах

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 39. Фронтальне опитування

Слайд 40. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні