Каталог матеріалів

Урок №27 з географії для 7 класу. Г. Довгань - Вітер: причини виникнення, напрямки, сила, швидкість

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія» за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В., Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.) та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

 

Урок № 27. Вітер: причини виникнення, напрямки, сила, швидкість. Бризи. Роза вітрів

Мета: ознайомити учнів із поняттями «сила вітру», «бриз»; пояснити причини виникнення вітру на основі різниці у температурі, тиску та інших факторів; визначити основні напрямки вітрів та їх вплив на клімат регіону; розглянути вимірювання сили та швидкості вітру, вивчення способів визначення цих параметрів; пояснити явища бризів та їх взаємодії з ландшафтом; розглянути вплив бризів на клімат та життя на прибережних територіях; виконувати завдання та вправи, спрямовані на узагальнення отриманих знань та вмінь.

Очікуванні результати: учні розуміють зміст понять «сила вітру», «бриз»; розуміють, як виникає вітер на основі різниці у температурі, тиску та інших факторів; знають основні напрямки вітрів та здатність вимірювати та порівнювати їх силу та швидкість; розуміють природу бризів і їх взаємодію з прибережними областями; аргументовано висловлюють свої думки стосовно вибору місця розміщення підприємства з урахуванням рози вітрів; моделюють атмосферні явища самостійно або з допомогою вчителя чи інших осіб; будують графічні моделі: розу вітрів; аналізують з допомогою вчителя результати досліджень атмосфери за запропонованими критеріями; представляють результати дослідження у запропонований спосіб, зокрема з використанням цифрових пристроїв.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Повітря – нестримний мандрівник.

Слайд 7. Вітер. Словник. Причина утворення вітру.

Слайд 8. Бриз.

Слайд 9. Бриз.

Слайд 10. Спостереження за вітрами. Флюгер.

Слайд 11. Роза вітрів.

Слайд 12. Робота в групі.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Швидкість вітру. Сила вітру.

Слайд 15. Робота в групі. Шкала Бофорта.

Слайд 16. Пізнаймо більше.

Слайд 17. Вітер у житті людини.

Слайд 18. Пізнаймо більше.

Слайд 19. Шторми та урагани.

Слайд 20. Смерчі, торнадо.

Слайд 21. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 23. Мої враження.

Слайд 24. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 25-27. Оберіть, що вам цікаво.

Слайд 28. Практична робота.

Слайд 29. Мої географічні дослідження.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Вправа «5 питань».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні