Каталог матеріалів

Урок №27 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за І. Щупак - Людина і довкілля протягом історії: господарювання, проблема ресурсів

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) І. Щупак

Урок № 27. Людина і довкілля протягом історії: господарювання, проблема ресурсів

Мета: проаналізувати взаємодію людини і довкілля протягом історії на прикладах господарювання і отримання ресурсів; сформувати в здобувачів освіти розуміння того, що людина є частиною природи і повинна її берегти та охороняти; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; екологічна грамотність і здорове життя; математична компетентність; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати кращі риси української нації – працелюбність, прагнення до свободи, любові до природи.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати поняття «довкілля», причини, чому ми маємо охороняти й берегти природу; уміти наводити приклади впливу діяльності людини на навколишнє середовище в часі і просторі, взаємодії людини і природи; усвідомлювати необхідність відповідального господарювання та споживання; пропонувати конкретні механізми і діяти для збереження навколишнього середовища.

 Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Фронтальна бесіда

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Робота з підручником

Слайд 5-7. Робота з термінами та поняттями

Слайд 8-9. Робота з ілюстраціями

Слайд 10-11. Робота з термінами та поняттями

Слайд 12. Робота з відео

Слайд 13. Фронтальна бесіда

Слайд 14-15. Практичне завдання

Слайд 16. Вправа «Крісло автора»

Слайд 17. Гімнастика для очей

Слайд 18. Розповідь вчителя

Слайд 19-20. Робота з підручником

Слайд 21. Розповідь вчителя

Слайд 22-23. Робота з документами. Бесіда

Слайд 24. Практичне завдання

Слайд 25. Творче завдання

Слайд 26. Вправа «Крісло автора»

Слайд 27-28. Робота в групах

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 29. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні