Каталог матеріалів

Урок №25 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Н. Гущина - Добробут родини. Сімейний бюджет: співвідношення доходів та витрат.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Гущина Н.І., Василашко І.П. для 5 класу за програмою НУШ

Урок №025. Добробут родини. Доброчинність.

Мета: знати складові власного бюджету, розпізнавати поняття «родинний бюджет», «фінансові ресурси», «доходи», «видатки»; вміти ефективно використовувати кошти, правильно розподіляти бюджет, створювати заощадження, визначати фінансові цілі та складати особистий бюджет; розвивати пізнавальний інтерес учнів, формувати їх науковий світогляд; розвивати; продовжити формувати навички роботи та спілкування в групі; формувати в школярів навички, необхідні для забезпечення власного економічного добробуту і добробуту своєї родини.

Очікувані результати: учень виявляє ризики невідповідності власних потреб і можливостей; моделює кроки задоволення власних потреб з урахуванням можливостей своїх та інших осіб; вирізняє ознаки доброчинності; обґрунтовує обмеженість ресурсів (зокрема, часу, здоров’я, фінансів); оперує основними економічними поняттями(гроші, зайнятість підприємництво тощо); розуміє вагу докладених зусиль дорослих для отримання доходів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Добро починається з тебе.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Словникова робота.

Слайд 6. Перегляньте відео.

Слайд 7. Дай відповіді на запитання.

Слайд 8. Гімнастика для очей.

Слайд 9. Розгляньте схему. Поміркуйте, чи під силу підліткові змінити світ. До кожного кола добробуту запропонуйте справи і вчинки, які ви можете здійснити, щоб зробити когось щасливим.

Слайд 10. Перегляньте відео.

Слайд 11. За схемою визнач, наскільки сформовані твої навички робити добрі справи для власної родини та громади. Доповни вислови, які характеризують тебе як доброчинця/доброчинницю.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 13. Розглянь ситуацію. Поміркуй, у якій послідовності потрібно виконувати справи, щоб устигнути все зробити вчасно. Чи можна стати супергосподарем/супергосподинею і виконувати кілька справ одночасно?

Слайд 14. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 15. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні