Каталог матеріалів

Урок №24 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Н. Гущина - Добробут родини. Сімейний бюджет: співвідношення доходів та витрат.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Гущина Н.І., Василашко І.П. для 5 класу за програмою НУШ

Урок №024. Добробут родини. Сімейний бюджет: співвідношення доходів та витрат. Фінансові ресурси родини та їх ощадливе використання.

Мета: знати складові власного бюджету, розпізнавати поняття «родинний бюджет», «фінансові ресурси», «доходи», «видатки»; вміти ефективно використовувати кошти, правильно розподіляти бюджет, створювати заощадження, визначати фінансові цілі та складати особистий бюджет; розвивати пізнавальний інтерес учнів, формувати їх науковий світогляд; розвивати; продовжити формувати навички роботи та спілкування в групі; формувати в школярів навички, необхідні для забезпечення власного економічного добробуту і добробуту своєї родини.

Очікувані результати: учень виявляє ризики невідповідності власних потреб і можливостей; моделює кроки задоволення власних потреб з урахуванням можливостей своїх та інших осіб; вирізняє ознаки доброчинності; обґрунтовує обмеженість ресурсів (зокрема, часу, здоров’я, фінансів); оперує основними економічними поняттями(гроші, зайнятість підприємництво тощо); розуміє вагу докладених зусиль дорослих для отримання доходів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Психологічна настанова – «Золота рибка».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Робота за підручником.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5. Дай відповіді на запитання.

Слайд 6. Розглянь хмару «Добробут родини». Поміркуй, як формується добробут твоєї родини. Доповни хмару складниками, які є важливими особисто для тебе.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

Слайд 8. Дай відповіді на запитання або виконай завдання.

Слайд 9. Проаналізуй чек-лист обов’язків підлітка по господарству. Порівняй його зі своїми обов'язками.

Слайд 10. Робота з підручником.

Слайд 11. Дай відповіді на запитання.

Слайд 12. Проаналізуй таблицю, у якій наведені можливості підлітка заощаджувати родинний бюджет.

Слайд 13. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Поміркуй, чи хочеш ти мати власні гроші. Дай відповіді на запитання.

Слайд 16. Прочитай статтю 32 Конвенції ООН про права дитини. Наведи приклади ситуацій, у яких права можуть бути порушені.

Слайд 17. Запропонуйте дітям інші варіанти економії сімейного бюджету.

Слайд 18. Розглянь чек-лист. Проаналізуй, які основні справи необхідно запланувати для того, щоб свято пройшло успішно. Запропонуй власні ідеї для зменшення витрат.

Слайд 19. Online завдання.

Підсумок

Слайд 20. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні