Каталог матеріалів

Урок №19 для 5 класу з музичного мистецтва за О. Гайдамакою - Театр та архітектура

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – О.В. Гайдамака, Н.А. Лємешева»

Урок №19. Театр та архітектура

Театральне мистецтво. Різновиди театру – ляльковий, драматичний. Музичний, театр пантоміми. Правила поведінки в театрі.

Сприймання: Вистава «Бременські музиканти» (Київський академічний театр ляльок, фрагменти)

Виконання: «Лісова школа» (музика і вірші М. Ровенка).

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4-8. Слово вчителя

Слайд9. Перегляньте: Вистава «Бременські музиканти» (Київський академічний театр ляльок, фрагменти).

Слайд10. Обговоріть.

Слайд11. Розгляньте картину Сергія Івченка «Лялькова вистава».

Слайд12. Порівняйте ритм у різних видах мистецтва.

Слайд13. Запам’ятайте.

Слайд14-20. Театральна грамота

Слайд21. Ознайомтесь із правилами поведінки в театрі.

Слайд22. Поміркуйте, які ще існують правила поведінки в театрі – наприклад, перед початком і після вистави, у театральному буфеті тощо.

Слайд23. Робота в парах, трійках. Вправа-пантоміма «Невихований глядач». Придумайте ситуації, що можуть статися в театрі. Відтворіть їх засобами пантоміми. Обговоріть разом, як спокійно й чемно реагувати на такі ситуації.

Слайд24. Гімнастика для очей

Слайд25. Прослухайте пісню «Лісова школа». Музика і вірші М. Ровенка

Слайд26-27. Розучуємо пісню «Лісова школа».

Слайд28. Виконуємо пісню «Лісова школа».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Підсумовуємо вивчене.

Підсумок

Слайд30. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд31. Рефлексія «5 пальців»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні