Каталог матеріалів

Урок №18 з музичного мистецтва для 1 класу за Калініченко О. В. - Танцювальні захоплення європейців

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – О.В. Калініченко»

Урок №18. Танцювальні захоплення європейців

Танець, менует, тарантела

СМ: Ф. Рамо «Менует» (клавесин), Л. Бетховен «Німецький танець»,

Дж. Россіні «Тарантела». М/ф «Красуня і чудовисько», «Білосніжка».

ХТД: виконання на ДМІ супроводу до німецького танцю; ритмічна імпровізація. «Букварик» муз. А. Олєйнікової сл. Л. Ратич – виконання з рухами.

Мета: Формувати знання про танцювальну музику, старовинні музичні інструменти; музичні смаки Європи минулих віків. Розвивати тембровий слух, музичний смак, навички хорового співу, вміння слухати музичні твори, розширювати загальний кругозір. Виховувати ціннісне ставлення до інструментальної музики, культуру сприймання і виконання музики.

 

Очікувані результати: здобувач освіти уважно переглядає твори музичного мистецтва, пояснює особливості різних видів танцю; відтворює ритм мелодії пісні, співає пісню у відповідному характері, дотримуючись співацької постави.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтесь на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Пригадайте назви українських народних танців.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5-8. Розгляньте зображення.

Слайд9. Слово вчителя

Слайд10. Послухайте: Ф. Рамо. «Менует» (клавесин).

Слайд11. Дайте відповіді на запитання.

Слайд12. Слово вчителя

Слайд13. Послухайте: Дж. Россіні. «Тарантела».

Слайд14. Дайте відповіді на запитання.

Слайд15. Слово вчителя

Слайд16. Послухайте: Л. Бетховен. «Німецький танець».

Слайд17. Дайте відповіді на запитання.

Слайд18. Фізкультхвилинка.

Слайд19. Визначте характер танців. Скористайтеся підказкою короля Ритму.

Слайд20. Виберіть музичний інструмент для супроводу до німецького танцю. Виконайте його під музику.

Слайд21-22. Пригадаємо текст пісні «Букварик» музика А. Олєйнікової, слова Л. Ратич

Слайд23. Виконуємо пісню «Букварик».

Слайд24. Гімнастика для очей

Слайд25. Перегляньте: М/ф «Красуня і чудовисько».

Слайд26. Перегляньте: М/ф «Білосніжка та сім гномів».

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Слайд27. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд28. Рефлексія «5 пальців»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні