Каталог матеріалів

Урок №16 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Поширення речовин у природі та безпечне використання їх людиною.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №16. Поширення речовин у природі та безпечне використання їх людиною.

Мета: дати учням уявлення про різноманітність речовин в природі, дослідити використання їх людиною, з’ясувати склад і властивості повітря, значення повітря в природі; познайомити учнів з альтернативними видами невичерпних та екологічно чистих джерел енергії: рухома вода. Розповісти про гідроелектростанції - визначення, та пояснення. Збагачувати словниковий запас учнів, вчити робити висновки, виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до оточуючого світу.

Очікувані результати: учень називає різноманітні речовин в природі, розуміє як людина використовує повітря та воду, вміє робити висновки, дбайливо ставиться до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Пригадай.

Слайд5. Відгадай загадку.

Слайд6. Розглянь діаграму. Якого газу в повітрі найбільше, а якого найменше?

Слайд7. Властивості повітря.

Слайд8. Це наша планета – Земля. Навколо неї блакитний обідок – це товстий шар повітря, або ще називають – атмосфера.

Слайд9-10. Як люди використовують енергію вітру?

Слайд11. Розгляньте малюнки. Чим забруднюється наше повітря?

Слайд12. Обери те, що людина може робити для того, щоб повітря було чистішим.

Слайд13.Гімнастика для очей.

Слайд14. Продовж речення.

Слайд15. Запам’ятай.

Слайд16. Слово вчителя.

Слайд17. Розглянь карту. Порахуй ГЕС на Дніпрі.

Слайд18. Перегляд відео. Дніпровська ГЕС.

Слайд19-20. Довідничок.

Слайд21. Цікаво знати.

Слайд22. Хвильова електростанція.

Слайд23. Розглянь схему «Забруднення води». Доповни її власними прикладами.

Слайд24. За малюнками розкажи, як люди бережуть чистоту довкілля.

Слайд25. Висновок.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Поміркуй та розкажи.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні