Каталог матеріалів

Урок №15 для 5 класу з курсу "Вчимося жити разом" за Воронцовою Т.В. - Емоційна грамотність. Емоції та почуття. Емоційний інтелект та як його розвивати. Настрій.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Вчимося жити разом» з використанням навчального посібника Воронцова Т.В., Пономаренко В. С., Василенко К. С., Лаврентьєва І. В. Андрук Н. В.

Урок №15. Емоційна грамотність. Емоції та почуття. Емоційний інтелект та як його розвивати. Настрій.

Мета: сформувати уявлення учнів про різницю між почуттями, емоціями та настроєм; про емоційний інтелект та його складові; навички розпізнавати емоції та висловлювати свої почуття за допомогою «Я-повідомлення»; обговорити способи поліпшення настрою; уміння розпізнавати та контролювати свої емоції, співчувати, ефективно спілкуватися.

Очікуванні результати: учень бере участь у груповій роботі, враховуючи індивідуальні особливості й потреби; встановлює нові контакти й ефективно співпрацює для досягнення результату, використовує різні засоби зв’язку; толерантно ставиться до поглядів, переконань, інтересів і потреб інших осіб, що не загрожують здоров’ю, безпеці й доброту; виявляє розуміння індивідуальних відмінностей (гендерних, расових, національних, фізичних тощо. Проявляє наскрізні психосоціальні компетентності: - ефективного спілкування - спільної діяльності та співробітництва - протидії тиску і дискримінації.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Робота в підручнику.

Слайд4. Емоції – це твої почуття, переживання, хвилювання.

Слайд5-6. Які бувають емоції?

Слайд7. Запам’ятай.

Слайд8. Назви невербальні прояви різних емоцій.

Слайд9. Поміркуй.

Слайд10-16. Розкажи, яку емоцію відчувають діти?

Слайд17-18. Словничок.

Слайд19. Робота в підручнику.

Слайд20. Словничок.

Слайд21. Робота в підручнику.

Слайд22.Гімнастика для очей.

Слайд23-26. Поради щодо розвитку емоційного інтелекту.

Слайд27. Робота в підручнику.

Слайд28. Що таке настрій?

Слайд29. Розглянь малюнок.

Слайд30. Розкажи.

Слайд31-32. Поясни прислів’я.

Слайд33. Робота в підручнику.

Слайд34. Словничок.

Слайд35. Робота в підручнику.

Слайд36. Прочитай вірш.

Слайд37. Для роздумів.

Слайд38. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд39. Обери смайлик, який відповідає твоєму настрою сьогодні.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні