Каталог матеріалів

Урок №13 для 5 класу з курсу "Вступ до історії України та громадянської освіти" за І. Щупак - Українські землі на картах впродовж історії

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Вступ до історії України та громадянської освіти» (підручник для 5 класу) І. Щупак

Урок № 13. Українські землі на картах впродовж історії

Мета: ознайомити здобувачів освіти з історичними картами різних періодів, пов’язаних з відображенням території України; дослідити за допомогою карти територію сучасної України та Європи; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; соціальна та громадянська компетентності; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати засобами історії громадянську свідомість, зорієнтовану на патріотичне почуття приналежності до власної країни та до її спільних історичних, політичних і культурних цінностей.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати як змінювалися українські землі на картах упродовж історії; вміти показувати на карті сучасні межі України та інших європейських держав; розуміти суть тяглості історичного процесу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Фронтальна бесіда

Слайд 4. Online завдання

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 5-7. Робота з термінами і поняттями

Слайд 8-9. Розповідь вчителя

Слайд 10. Практичне завдання. Робота в групах

Слайд 11. Фронтальна бесіда

Слайд 12. Гімнастика для очей

Слайд 13. Робота з картою. Практичне завдання

Слайд 14. Робота з термінами і поняттями

Слайд 15. Робота з картою. Практичне завдання

Слайд 16. Робота з таблицею

Слайд 17. Обговорення в групах

Слайд 18-19. Творче завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні