Каталог матеріалів

Урок №13 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Чому речовини бувають твердими, рідкими, газуватими. Агрегатний стан.

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №13. Чому речовини бувають твердими, рідкими, газуватими. Агрегатний стан.

Мета: розширити знання учнів про агрегатні стани речовин, розглянути приклади розташування молекул в різних агрегатних станах, ознайомити учнів з властивостями твердих речовин, рідин та газів.

Очікувані результати: учень називає властивості речовин, визначає агрегатний стан речовин, описує тіла і речовини; пояснює відмінність між твердим, рідким і газуватим станом речовин, вміє працювати в колективі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Розглянь світлини. Зроби висновок.

Слайд5. Досліди.

Слайд6. Висновок.

Слайд7. Які властивості має вода?

Слайд8. Запам’ятай.

Слайд9. Слово вчителя.

Слайд10. Вода може бути у трьох агрегатних станах:

Слайд11. Розглянь тверді тіла. Доповни власними прикладами.

Слайд12. Довідничок.

Слайд13. Властивості твердих тіл.

Слайд14. Розглянь рідкі тіла. Доповни власними прикладами.

Слайд15. Довідничок.

Слайд16. Властивості рідин.

Слайд17. Гімнастика для очей.

Слайд18. Розглянь речовини в газоподібному стані. Доповни власними прикладами.

Слайд19. Довідничок.

Слайд20. Властивості газів.

Слайд21. Де використовують гази?

Слайд22. Рідкий азот використовують в техніці, медицині, кулінарії для охолоджування та заморожування.

Слайд23. Робота в підручнику.

Слайд24. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд25. Назви моделі твердого тіла, рідини та газу.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні