Каталог матеріалів

Урок №105 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Узагальнення та систематизація вивченого. Підсумковий урок

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №105. Узагальнення та систематизація вивченого. Підсумковий урок

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів із вивчених тем української мови, удосконалити мовленнєві та граматичні навички; розвивати вміння застосовувати здобуті знання на практиці; формувати критичне мислення та самостійність у виконанні завдань; підсумувати результати навчальної діяльності й мотивувати учнів до подальшого вивчення мови;

Очікувані результати: логічно й послідовно презентує в доцільній жанровій формі власні погляди, ідеї, переконання, підкріплюючи їх аргументами та наводячи доречні приклади із власного або суспільно-історичного досвіду, коментує власні почуття під час читання тексту та враження від прочитаного, аналізує вплив виражальних засобів на емоційно-естетичне сприйняття тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайди 9-10. І. Прочитайте текст. Що нового ви дізналися з історії українського флоту?

Слайд 11. Спишіть речення, уникаючи помилок у вживанні дієслів. Поясніть суть допущених помилок.

Слайд 12. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Відредагуйте усно речення. Поясніть суть допущених помилок.

Слайд 13. Уявіть одну з поданих ситуацій (на вибір). На основі власних спостережень складіть усну розповідь про побачене й почуте, опишіть свої

уявні враження. Використайте прислівники, частки й вигуки.

Слайд 14. І. Складіть і запишіть за кожною світлиною одне словосполучення з дієприслівником та одне – з дієприкметником. Дієприкметники й дієприслівники утворюйте від поданих дієслів.

Слайд 15. І. Спишіть речення, розкриваючи дужки та ставлячи пропущені розділові знаки. Підкресліть дієприкметникові й дієприслівникові звороти як члени речення.

Слайд 16. Перевіряємо.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Спишіть текст, розкриваючи дужки й розставляючи пропущені розділові знаки. Підкресліть вивчені орфограми й пунктограми.

Слайд 19. Перевіряємо.

Слайд 20. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. І. Відредагуйте по черзі речення (усно).

Слайд 21. Спишіть прислів’я, уставляючи на місцях пропусків подані сполучники. Поясніть роль сполучників у мові.

Слайд 22. І. Відновіть уривок із вірша, замінюючи подані в дужках неозначені форми дієслова особовими формами умовного, наказового чи дійсного способу. Зверніть увагу, що в уривку використано дієслова всіх трьох способів.

Слайд 23. Прочитайте виразно речення, доповнивши їх вигуками мовного етикету. Поясніть, якій ситуації спілкування відповідає одне з речень (на вибір).

Слайд 24. І. Розгляньте малюнок. Опишіть усно ситуацію спілкування.

Слайд 25. І. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Розподіліть між собою світлини. Складіть за своєю світлиною три словосполучення з прислівниками й три словосполучення з прийменниками. Перевірте одне в одного правильність виконання.

Слайд 26. І. Прочитайте виразно вірш уголос. Поміркуйте, з яким почуттям потрібно вимовляти кожне дієслово, щоб передати любов до рідного краю, замилування красою рідної землі. Яку роль у творі відіграють дієслова наказового способу?

Слайд 27. Виконайте завдання одного з варіантів.

Слайд 28. Виконайте додаткові завдання з теми «Узагальнення та систематизація вивченого».

 

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексія «Оціночна шкала».

Домашнє завдання

Слайд 30. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні