Каталог матеріалів

Урок №102 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Однорідні члени речення. Головні і другорядні члени речення.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №102. Однорідні члени речення. Головні і другорядні члени речення.

 

Мета: ознайомити учнів з поняттям однорідні члени речення, вчити встановлювати зв’язки між словами у реченні, розвивати вміння складати речення з однорідними членами речення, ставити відповідні розділові знаки, виховувати повагу до рідної мови; розвивати вміння вчитися, мислення, мовлення, увагу, спостережливість; активізувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного краю, його природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Вправа 338. Прочитайте уривки з віршів. Розгляньте схеми зв’язку головних членів речень.

Слайд 9. Пригадайте, як називаємо члени речення, що стосуються одного й того ж слова та відповідають на одне й те ж питання.

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Вправа 338. Скільки однорідних присудків у першому реченні? Скільки однорідних підметів у другому? Спиши речення з однорідними присудками. Спиши речення з однорідними підметами.

Слайд 12. Вправа 339. Прочитай уривок із вірша. Визнач однорідні члени речення. Доповни схему словами.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Вправа 340. Прочитай текст. Установи в першому й другому реченнях зв’язок однорідних членів за зразком попередньої вправи.

Слайд 15. Вправа 340. Прочитай текст. Установи в першому й другому реченнях зв’язок однорідних членів за зразком попередньої вправи.

Слайд 16-17. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні