Каталог матеріалів

Урок №101 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Вигук як особлива частина мови

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №101. Вигук як особлива частина мови

Мета: ознайомити учнів з вигуком як особливою частиною мови, визначити його особливості, види та роль у мовленні; розвивати вміння правильно вживати вигуки в усному й писемному мовленні; формувати навички виразного читання та інтонування речень із вигуками; збагачувати мовлення учнів емоційно забарвленими словами; виховувати уважність до мовних засобів вираження почуттів;

Очікувані результати: логічно й послідовно презентує в доцільній жанровій формі власні погляди, ідеї, переконання, підкріплюючи їх аргументами та наводячи доречні приклади із власного або суспільно-історичного досвіду, коментує власні почуття під час читання тексту та враження від прочитаного, аналізує вплив виражальних засобів на емоційно-естетичне сприйняття тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Прочитайте вигуки та зіставте їх зі смайликами. Які почуття, емоції виражають ці слова?

Слайд 9. Ознайомся. Роль вигуків у мові.

Слайд 10. Ознайомся. Групи вигуків за значенням.

Слайд 11. Ознайомся. Написання вигуків.

Слайд 12. Ознайомся. Відокремлення вигуків.

Слайд 13. І. Прочитайте виразно речення. Доведіть, що виділені слова – вигуки. З'ясуйте, до якої групи за значенням вони належать.

Слайд 14. І. Спишіть речення, ставлячи пропущені розділові знаки та знімаючи риски. Підкресліть вигуки однією лінією. Які з них емоційні?

Слайд 15. Перевіряємо.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайд 17. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ.

Слайд 18. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви проводите вільний час на природі.

Прочитайте кожне речення двічі так, щоб за допомогою інтонації передати різні емоції (на вибір): радість, здивування, задоволення, невдоволення, осуд, обурення, жаль, захоплення, переляк тощо.

Слайд 19. Завдання.

Слайд 20. Спишіть речення, доповнюючи їх різними емоційними вигуками. Прочитайте речення вголос з відповідною інтонацією.

Слайд 21. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Складіть і запишіть діалог (5-6 реплік), використовуючи всі подані вигуки. Розіграйте діалог за особами.

Слайд 22. Ознайомся. Співзвучні слова.

Слайд 22. І. Прочитайте виразно речення. Визначте, до яких частин мови належать виділені слова. Поясніть наявність чи відсутність коми після цих слів.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Колір настрою».

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні