Каталог матеріалів

Урок №99 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Тренувальні вправи

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №99. Тренувальні вправи

Мета: поглибити знань учнів про написання не з різними частинами мови, засвоїти правила написання разом і окремо, а також виробити навички правильного вживання цих слів у мовленні, навчити розрізняти випадки, коли не є префіксом, а коли – окремим словом, аналізувати контекст для правильного написання, сприяти розвитку орфографічної грамотності, критичного мислення та уважності до мовних нюансів;

Очікувані результати: логічно й послідовно презентує в доцільній жанровій формі власні погляди, ідеї, переконання, підкріплюючи їх аргументами та наводячи доречні приклади із власного або суспільно-історичного досвіду, коментує власні почуття під час читання тексту та враження від прочитаного, аналізує вплив виражальних засобів на емоційно-естетичне сприйняття тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, знімаючи риски й розставляючи пропущені розділові знаки. Підкресліть і поясніть орфограму «Не з різними частинами мови».

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. І. Прочитайте вірш. Обґрунтуйте написання не зі словами різних частин мови.

Слайд 11. Відновіть прислів'я, поєднуючи частини з правої та лівої колонок. Запишіть відновлені вислови, знімаючи риски.

Слайд 12. Перевіряємо.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Спишіть, знімаючи риски. Обґрунтуйте написання.

Слайд 15. Перевіряємо.

Слайд 16. Прочитайте прислів'я. Визначте граматичні основи й поясніть, чому не з наступним словом пишемо окремо.

Слайди 17-18. Розрізняймо.

Слайди 19-20. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Рефлексія «Настрій уроку».

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні