Каталог матеріалів

Урок №99 для 4 класу з я досліджую світ за І. Грущинська - Чому наступають пустелі?

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Грущинської, 3. Хитрої. О. О.

Урок №99. Чому наступають пустелі?

Мета: поглиблювати знання учнів про пустелі світу, про причини їх виникнення; обговорити роль людини в спустелюванні, удосконалювати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, доводити, робити висновки; розвивати кмітливість, спостережливість, мислення; виховувати любов до природи, потребу у пізнанні нового матеріалу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Пригадай, на якому материку розташована найбільша пустеля в світі?

Слайд6. Пустеля Атакама — найпосушливіша пустеля світу.

Слайд7. Олешківські піски — єдина пустеля в Європі.

Слайд8. Довідничок.

Слайд9. Словничок.

Слайд10. Тваринний і рослинний світ.

Слайд11. Рухлива вправа.

Слайд12. Цікавинка.

Слайд13. Поміркуй.

Слайд14. Як ти гадаєш..?

Слайд15. Запам’ятай.

Слайд16. У засушливих районах переважно розводять овець і кіз, які знищують ущент рослинний покрив.

Слайд17. Землеробство в посушливих районах можливе лише за умови зрошування.

Слайд18. У посушливих районах Землі добувають багато корисних копалин, переважно нафту й природний газ.

Слайд19. Запам’ятай!

Слайд20.Фізкультхвилинка.

Слайд21. Поміркуй.

Слайд22. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Доповни речення.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні