Каталог матеріалів

Урок №96 для 4 класу з я досліджую світ за І. Грущинська - Як розвиток промисловості впливав на природу?

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника І. Грущинської, 3. Хитрої. О. О.

Урок №96. Як розвиток промисловості впливав на природу?

Мета: поглибити та розширити уявлення учнів про екологічний стан природного середовища, охорону природи та раціональне природокористування; узагальнити та розширити знання дітей про використання людиною природних багатств Землі; про причини забруднення природи, способи охорони природи на нашій планеті; розвивати соціальну, комунікативну та інформаційну компетентність; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до неї, бажання самим щось зробити для збереження природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Побесідуймо.

Слайд6. Всі технічні досягнення людства розпочалися з колеса.

Слайд7. Винайшовши колеса люди навчилися будувати дороги.

Слайд8. Вітрові та водяні млини почали будувати після того, як винайшли колесо.

Слайд9. В середині 17 століття в Англії було створено парову машину й різноманітні верстати.

Слайд10. Кінні екіпажі й вітрильники відійшли в минуле, натомість з’явились паровози й пароплави.

Слайд11. Рухлива вправа.

Слайд12. Запам’ятай!

Слайд13-14.Як з часом удосконалювалася техніка?

Слайд15. Слово вчителя.

Слайд16. Довідничок.

Слайд17. Перший комп’ютер ледь уміщався в великій кімнаті.

Слайд18.Фізкультхвилинка.

Слайд19. Промисловість є великим споживачем природних ресурсів і забруднювачем довкілля: повітря, води й водойм, ґрунту й земної поверхні.

Слайд20. Запам’ятай!

Слайд21. Висновок.

Слайд22. Розглянь світлини. Що можна розказати про винахід колеса?

Слайд23. Обери винахід який, на твою думку, найважливіший.

Слайд24. Розглянь транспорт майбутнього. А яким ти його уявляєш?

Слайд25. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд26. Дай відповіді на запитання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні