Каталог матеріалів

Урок №96 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Частка як службова частина мови

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №96. Частка як службова частина мови

Мета: сформувати уявлення про частку як службову частину мови, її значення та роль у реченні; навчити визначати частки в тексті, правильно вживати їх у мовленні; розвивати мовленнєве чуття, аналітичне мислення та вміння відрізняти частки від інших частин мови; виховувати уважність до мовних засобів і культуру мовлення;

Очікувані результати: логічно й послідовно презентує в доцільній жанровій формі власні погляди, ідеї, переконання, підкріплюючи їх аргументами та наводячи доречні приклади із власного або суспільно-історичного досвіду, коментує власні почуття під час читання тексту та враження від прочитаного, аналізує вплив виражальних засобів на емоційно-естетичне сприйняття тексту, характеризує особливості структури тексту, визначаючи функції та роль мовних засобів у ньому, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. А. Зіставте речення, подане в центрі, з реченнями, розміщеними навколо.

Слайд 8. Ознайомся. Особливості частки.

Слайди 9-10. Ознайомся. Модальні частки.

Слайд 11. І. Прочитайте речення. Визначте, до якої групи належить кожна виділена модальна частка. Яких відтінків значення надають частки?

Слайд 12. Спишіть речення, доповнюючи кожне з них модальною часткою тієї групи, що вказана поряд.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Ознайомся. Словотворчі та формотворчі частки.

Слайди 15-16. І. Прочитайте словосполучення. Визначте, за допомогою яких часток утворено виділені слова чи форми слів.

Слайд 17. І. Утворіть від кожного слова, використовуючи формотворчі частки, форми дієслів умовного та наказового способів і запишіть.

Слайд 18. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що вам потрібно звернутися до однокласника / однокласниці з проханням. Доберіть усно до поданого речення 3-4 варіанти, використовуючи частки.

Слайд 19. Розкажіть на основі виконаних вправ і поданого нижче зображення про «силу» часток. Наведіть приклади.

Слайд 20. КОЛО ДУМОК. Поясніть, чому в реченнях першої колонки виділені слова – частки, а в реченнях другої – сполучники й прислівник.

Слайд 21. І. Спишіть речення. Знайдіть і підкресліть частки. Визначте, які з них надають реченню додаткових відтінків значення, а які – утворюють нові слова чи форми слів.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні