Каталог матеріалів

Урок №93 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Написання сполучників

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №93. Написання сполучників

Мета: ознайомити учнів із правилами написання сполучників, навчити розрізняти сполучники й омонімічні сполучення слів, правильно вживати їх у писемному мовленні, розвивати орфографічну грамотність, уважність і мовленнєву компетентність, виховувати шанобливе ставлення до норм української мови;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, обґрунтовує свою позицію щодо почутого повідомлення з урахуванням власного досвіду та інформації з окремих джерел, які вважає авторитетними, позитивно впливає на емоційний стан учасників групової комунікації, цінуючи власну культурну традицію та виявляючи повагу до інших, аргументован.о висловлюється про актуальність і достовірність інформації на основі власного досвіду, аналізу прочитаного тексту, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, розкриваючи дужки. Підкресліть сполучники однією лінією або виділіть кольоровим олівцем.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Чи співзвучними є виділені в прислів’ях слова? Які із цих слів можна замінити сполучником але

Слайд 11. Ознайомся. Особливості написання.

Слайд 12. І. Прочитайте прислів’я вголос, правильно наголошуючи слова.

Поясніть, як ви розумієте ці прислів’я.

Слайд 13. І. Спишіть речення, знімаючи риски. Підкресліть сполучники та обґрунтуйте написання.

Слайд 14. Перевіряємо.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Продовжте і запишіть речення. Поясніть, де ви поставите кому: перед усім виділеним сполучником чи перед що, щоб.

Слайд 17. Ознайомся. Співзвучні слова.

Слайд 18. І. Спишіть речення, знімаючи риски. Поясніть написання. Підкресліть сполучники однією рискою або виділіть кольоровим олівцем.

Слайд 19. І. Розгляньте картину Оксани Оснач «Одвічна гармонія», яку херсонська художниця написала у 2022 році, перебуваючи в тимчасово окупованому російськими військами місті. Поміркуйте, які думки, почуття намагалася передати авторка. Зверніть увагу, як різнобарв’я квітів переходить в образи людей. Як ви розумієте назву полотна?

Слайд 20. Продовжте усно речення. Назвіть використані в реченнях сполучники.

Слайди 21-22. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Вправа «5 зірок».

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні