Каталог матеріалів

Урок №9 з музичного мистецтва для 1 класу за Калініченко О. В. - Завітаємо до театру

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – О.В. Калініченко»

Урок №9. Завітаємо до театру

Опера; соліст, хор.

СМ: М. Лисенко. Пісня Кози, пісня Вовчика з опери «Коза-Дереза».

ХТД: М. Лисенко Теми з опери «Коза-Дереза»: пісня Кози, пісня Вовчика – розучування

Мета: надати учням уявлення про оперу як музично-театральний твір, на прикладі дитячої опери М. Лисенка «Коза-Дереза», що спілкується з глядачами вокальною мовою; дати поняття хор, соліст. Розвивати інтерес до народних пісень, вміння інтерпретувати музичний твір, вокально-хорові виконавські навички; образно мислити під час слухання музичних творів, розвивати в учнів уміння сприймати музику та визначати засоби її виразності. Виховувати інтерес до музики українських композиторів і творів, написаних за сюжетами народних казок, ціннісне відношення до оперного жанру.

Очікувані результати: здобувач освіти уважно переглядає (від початку до закінчення) фрагмент твору театрального мистецтва, пояснює особливості театру як виду мистецтва; знає, що таке опера, розрізняє спів соліста і хору; співає пісню у відповідному характері, дотримуючись співацької постави; виявляє бажання виконати роль одного з персонажів пісні.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Вправа «Асоціації»

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Слово вчителя

Слайд5. Запам’ятайте!

Слайд6-7. Слово вчителя

Слайд8-9. Запам’ятайте!

Слайд10-13. Опера – це …

Слайд14-15. Слово вчителя

Слайд16. Послухайте: М. Лисенко. Пісня Кози з опери «Коза-Дереза».

Слайд17. Послухайте: М. Лисенко. Пісня Вовчика з опери «Коза-Дереза».

Слайд18. Порівняйте прослухану музику Кози та Вовчика.

Слайд19. Фізкультхвилинка.

Слайд20. Послухайте: М. Лисенко. Пісня Кози з опери «Коза-Дереза».

Слайд21. Розучуємо текст «Пісні Кози».

Слайд22. Виконання «Пісні Кози»

Слайд23. Послухайте: М. Лисенко. Пісня Вовчика з опери «Коза-Дереза».

Слайд24. Розучуємо текст «Пісні Вовчика».

Слайд25. Виконання «Пісні Вовчика»

Слайд26. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд27. Заспівайте в парах пісні персонажів опери «Коза-Дереза». Проведіть мініконкурс на кращих солістів опери.

Підсумок

Рефлексія

Слайд28. Покажи цеглинкою LEGO з яким настроєм ти завершуєш урок

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні