Каталог матеріалів

Урок №83 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - РМ. Портретний нарис у публіцистичному стилі (письмово)

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №83. РМ. Портретний нарис у публіцистичному стилі (письмово)

Мета: ознайомити учнів із особливостями портретного нарису, його структурою та мовними засобами, характерними для публіцистичного стилю, навчити створювати зв’язний, логічний і виразний письмовий портретний нарис, розвивати вміння добирати яскраві деталі, влучно характеризувати особистість через зовнішність, поведінку, мову, діяльність, застосовувати відповідний стиль і тон оповіді, розвивати спостережливість, критичне мислення та повагу до людських рис і вчинків;

Очікувані результати: свідомо застосовує прийоми активного слухання, коментує інформацію, сприйняту з одного чи кількох джерел, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, добирає і використовує необхідні вербальні та невербальні засоби для ефективної комунікації з урахуванням ситуації спілкування та комунікативних намірів, соціального й культурного контексту;

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, знімаючи риски. Підкресліть прислівники як члени речення.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. І. Назвіть людей, про яких варто, на вашу думку, написати в журналі чи розповісти в телевізійній передачі. Свій вибір обґрунтуйте.

Слайд 11. ІІІ. Знайдіть у тексті опис зовнішності митця. Зверніть увагу на початок розповіді, біографічні дані, кінцівку тексту. Як би ви розпочали цю розповідь?

Слайди 12-13. Ознайомся. Особливості нарису.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Оберіть героя / героїню майбутнього нарису (мама, тато, вчителька, тренер, письменник, артист, громадський діяч чи інша особа, яку ви поважаєте). Напишіть портретний нарис у публіцистичному стилі. Скористайтеся поданою нижче пам’яткою.

Слайди 17-18. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 19. Вправа «Інтерв’ю».

  1. Домашнє завдання

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні