Каталог матеріалів

Урок №82 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Тренувальні вправи

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №82. Тренувальні вправи

Мета: закріпити правила написання прислівникових сполук (окремо, разом, через дефіс); навчити відрізняти їх від прислівників та інших частин мови, розвивати вміння аналізувати мовні явища, удосконалювати орфографічну грамотність та логічне мислення, формувати уважність до мовних норм, культуру писемного й усного мовлення, зацікавленість у вивченні української мови.

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, обґрунтовує свою позицію щодо почутого повідомлення з урахуванням власного досвіду та інформації з окремих джерел, які вважає авторитетними, позитивно впливає на емоційний стан учасників групової комунікації, цінуючи власну культурну традицію та виявляючи повагу до інших, аргументован.о висловлюється про актуальність і достовірність інформації на основі власного досвіду, аналізу прочитаного тексту, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, знімаючи риски. Перевірте правильність написання прислівникових сполук за словником.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Знайдіть у кожній парі речень одне з прислівником. Поясніть, як ви це визначили.

Слайд 11. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ.

Слайд 12. Запишіть послідовно прислівники у дві колонки залежно від написання: 1) з дефісом; 2) разом.

Слайд 13. Перевіряємо.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Прочитайте текст. Визначте, до якої частини мови належать виділені слова, і поясніть, як їх потрібно писати.

Слайд 16. Перевіряємо.

Слайд 17. ПОСПІЛКУЙТЕСЯ.

Слайд 18. Інтерактивна вправа.

Слайд 19. СИТУАЦІЯ. Напишіть оголошення (5-6 речень), мотивуючи однолітків узяти участь у благодійній акції, концертній програмі, спортивній естафеті чи прибиранні берега річки тощо. Використайте звертання, риторичні запитання та прислівникові сполуки.

Слайд 20. Створіть «хмару» слів із 8-10 найуживаніших, на вашу думку, прислівникових сполук або відеопам'ятку про написання таких сполук. Презентуйте результати своєї роботи одноліткам.

Слайди 21-22. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

  1. Підсумок.
  2. Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні