Каталог матеріалів

Урок №81 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Написання прислівникових сполук

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №81. Написання прислівникових сполук

Мета: ознайомити учнів із правилами написання прислівникових сполук (окремо, разом, через дефіс); навчити відрізняти їх від прислівників та інших частин мови, розвивати вміння аналізувати мовні явища, удосконалювати орфографічну грамотність та логічне мислення, формувати уважність до мовних норм, культуру писемного й усного мовлення, зацікавленість у вивченні української мови;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, обґрунтовує свою позицію щодо почутого повідомлення з урахуванням власного досвіду та інформації з окремих джерел, які вважає авторитетними, позитивно впливає на емоційний стан учасників групової комунікації, цінуючи власну культурну традицію та виявляючи повагу до інших, аргументован.о висловлюється про актуальність і достовірність інформації на основі власного досвіду, аналізу прочитаного тексту, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Спишіть, знімаючи риски. Обґрунтуйте написання прислівників і підкресліть їх як члени речення.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. А. Утворіть усно за першим зображенням прислівники, які складаються з двох однакових слів і частки не між ними.

Слайд 11. Ознайомся. Прислівникова сполука.

Слайд 12. Ознайомся. Написання.

Слайд 13. І. Прочитайте фразеологізми й поясніть їхнє значення. Назвіть ужиту в кожному з них прислівникову сполуку й питання, на яке вона відповідає.

Слайд 14. І. Доберіть усно прислівникові сполуки, які були б синонімами до поданих прислівників. За потреби скористайтеся довідкою.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. І. Спишіть, знімаючи риски. Перевірте правильність написання за переліком найуживаніших прислівникових сполук.

Слайд 17. І. Запишіть прислівникові сполуки, які зашифровано на поданих малюнках. Якими словами ви могли б доповнити кожен малюнок?

Слайд 18. І. Спишіть речення, уписуючи на місцях пропусків подані прислівникові сполуки.

Слайди 19-20. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 21. Метод “Капелюшки де Боно”.

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні