Каталог матеріалів

Урок №7 з музичного мистецтва для 1 класу за Калініченко О. В. - Мистецькі професії

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – О.В. Калініченко»

Урок №7. Мистецькі професії

Музикант, виконавець. Українські народні музичні інструменти (бандура, сопілка, скрипка); інструментальний супровід.

СМ: Награвання українських мелодій на бандурі, сопілці, скрипці тощо (на вибір учителя). М/ф «Бременські музиканти»

ХТД: «Ой заграйте, дударики» муз. А. Філіпенка, сл. В. Панченка – виконання з рухами.

Мета: Формувати знання про професії в музиці, ознайомити з народними інструментами України. Розвивати тембровий слух, музичний смак, навички хорового співу, вміння слухати музичні твори, розширювати загальний кругозір. Виховувати ціннісне ставлення до інструментальної музики, культуру сприймання і виконання музики.

Очікувані результати: здобувач освіти розуміє, хто такий музикант і виконавець; знає музичні інструменти (бандуру, скрипку, сопілку); бере участь в обговоренні творів мистецтва, висловлює свої враження щодо різних музичних характеристик; виконує пісню за фразами; імпровізує рухи до пісні відповідно до її змісту.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтесь на роботу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Пригадайте.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Розповідь королеви Мелодії

Слайд5. Відгадайте загадку.

Слайд6. Послухайте: український народний інструмент – скрипка.

Слайд7. Відгадайте загадку.

Слайд8. Послухайте: український народний інструмент – сопілка.

Слайд9. Відгадайте загадку.

Слайд10. Послухайте: український народний інструмент – бандура.

Слайд11. Награйте українську мелодію на зображених інструментах (на вибір).

Слайд12. Запам’ятайте!

Слайд13. Фізкультхвилинка.

Слайд14. Пригадайте текст пісні «Ой заграйте, дударики».

Слайд15. Виконання пісні «Ой заграйте, дударики»

Слайд16. Створіть інструментальний супровід до прослуханої музики.

Слайд17. Гімнастика для очей

Слайд18. Перегляньте: Мультфільм «Бременські музиканти».

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Слайд19. Вибери й назви, які з поданих інструментів музичні.

Рефлексія

Слайд20. Рефлексія. “Плюс – мінус – цікаво”

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні