Каталог матеріалів

Урок №69 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Не з дієприслівниками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №69. Не з дієприслівниками

Мета: ознайомити учнів із правилами написання частки не з дієприслівниками (разом і окремо), пояснити залежність правопису від контексту та змісту речення, формувати навички аналізу граматичних конструкцій і логічного мислення, сприяти удосконаленню грамотності через виконання вправ і творче застосування знань, заохочувати до дотримання мовних норм і правил;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, здійснює емоційну саморегуляцію, доречно використовуючи вербальні та невербальні засоби (зокрема під час виступу перед аудиторією), характеризує взаємозв’язок між темою, мікротемами та основною думкою тексту, толерантно коментує різні погляди на обговорювану проблему, узагальнює їх, обстоює власну позицію, дотримується норм етикету, засад академічної доброчесності під час онлайн –спілкування, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. А. Порівняйте написання не з виділеними словами.

Слайд 9. Ознайомся.

Слайд 10. І. Спишіть, розкриваючи дужки. Обґрунтуйте написання не з дієприслівниками. Поясніть лексичні значення виділених слів. За потреби скористайтеся довідкою.

Слайд 11. Перевіряємо.

Слайд 12. . Відновіть прислів'я, поєднуючи їхні частини з обох колонок. Запишіть, розкриваючи дужки та ставлячи пропущені розділові знаки.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. І. Перебудуйте речення, замінюючи одне з особових дієслів дієприслівником, і запишіть.

Слайд 15. Перевіряємо.

Слайд 16. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що ви стали свідком некоректної, агресивної поведінки групи учнів / учениць молодших класів щодо їхнього однолітка / їхньої однолітки. Ви хочете зробити зауваження. Придумайте й  запишіть кілька реплік або діалог (4-5 реплік), використовуючи дієприслівники з не.

Слайд 17. Ходом шахового коня прочитайте зашифровані прислів'я. Запишіть прислів'я, усно поясніть їхні значення. Починайте з виділеної клітинки.

Слайди 18-19. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 20. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Домашнє завдання

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні