Каталог матеріалів

Урок №67 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - РМ. Письмове есе в художньому стилі про виконання улюбленої справи

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

Урок №67. РМ. Письмове есе в художньому стилі про виконання улюбленої справи з використанням дієприслівникових зворотів (за планом)

Мета: навчити учнів створювати письмові есе в художньому стилі, дотримуючись плану, формувати вміння логічно й послідовно викладати думки, розвивати мовленнєві навички учнів, зокрема образне й емоційне вираження думок через художнє письмо, формувати навички використання дієприслівникових зворотів для точного й яскравого опису дій та процесів, заохочувати до самовираження через письмо, до пошуку своїх талантів і захоплень;

Очікувані результати: характеризує взаємозв’язок між темою, мікротемами та основною думкою тексту, ідентифікує різні види помилок на рівні змісту, структури та мовного оформлення, виправляє та обґрунтовує зроблені виправлення з урахуванням засвоєних мовних норм, аналізує і вдосконалює зміст написаного відповідно до теми та мети висловлювання, визначає переваги і недоліки власних написаних текстів і планує власний навчальний розвиток з урахуванням аналізу допущених помилок, використовує знання про системність мовних явищ для вдосконалення власного мовлення;

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. І. Спишіть речення, розставляючи пропущені розділові знаки. Підкресліть дієприслівники й дієприслівникові звороти як члени речення.

Слайд 5. Перевіряємо.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. І. Поміркуйте над поданим твердженням. Чи можна це твердження вважати формулою успіху? Яку формулу успіху запропонували б ви?

Слайди 11-12. Ознайомся. Пам’ятка.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Напишіть есе (6-10 речень) у художньому стилі про виконання улюбленої справи. Розкрийте послідовність виконання певних дій. Використайте в тексті одиничні дієприслівники й дієприслівникові звороти.

Слайд 15. Використайте в есе одиничні дієприслівники й дієприслівникові звороти.

Слайд 16. Робота з чернеткою.

Слайд 17. Редагування робіт.

Слайд 18. Самостійна робота.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 19. Рефлексія «Казковий герой».

Домашнє завдання

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні