Каталог матеріалів

Урок №6 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за Н. Гущина - Безпека і небезпека. Безпечна життєдіяльність та її принципи. Формула особистої безпеки

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Гущина Н.І., Василашко І.П. для 5 класу за програмою НУШ

Урок №006. Безпека і небезпека. Безпечна життєдіяльність та її принципи. Формула особистої безпеки (передбачити-уникнути-діяти).

Мета: ознайомити з безпечною життєдіяльністю та її принципами, з формулою особистої безпеки (передбачити-уникнути-діяти).

Очікувані результати: учень діє відповідально за алгоритмом у небезпечних ситуаціях, використовуючи інформацію, що міститься в тексті інструкції; здатний викликати необхідні рятувальні служби, повідомляючи відповідно до ситуації необхідну інформацію; приймає рішення щодо надання самодопомоги та допомоги іншим особам, звернення до інших осіб чи відповідних служб; звертається до фахівців у небезпечних ситуаціях, наслідкам яких не може зарадити власними силами.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3-6. Вправа «Вітання». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 7. Знайомимося з розділом.

Слайд 8. Переглянь відео про пожежу на Полтавщині. Поміркуй, чи важливо вміти швидко й рішуче діяти в небезпечних ситуаціях.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 9. Дай відповіді на запитання.

Слайд 10. Словникова робота.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Розглянь схему. Наведи свої приклади до кожного виду небезпек. Визнач, що їх спричиняє.

Слайд 13. До якого виду небезпек ти віднесеш.

Слайд 14. Розглянь фото та визнач, що спричинило техногенні небезпеки. За яких умов можна уникнути їх виникнення? Чи легко усунути наслідки техногенних катастроф?

Слайд 15. Дай відповіді на запитання.

Слайд 16. Робота з підручником.

Слайд 17. Запам'ятай!

Слайд 18. Розглянь малюнки. Розкажи, як потрібно діяти в таких ситуаціях відповідно до формули безпеки.

Слайд 19. До кого ти звернешся по допомогу або яку службу захисту населення викличеш у таких випадках:

Слайд 20. Словникова робота.

Слайд 21. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 22. Склади план дій до однієї із ситуацій (а, б, в чи г) відповідно до порад експерта. З однокласниками й однокласницями розіграйте в ролях виклик служби захисту населення, використовуючи інструкцію.

Слайд 23. Запам'ятай!

Слайд 24. Обміркуй вислови однолітків. Чи можеш ти сказати те саме про себе? Що тобі добре вдається? Над чим тобі ще треба попрацювати?

Слайд 25. Дай відповіді на запитання.

Підсумок

Слайд 26. Домашнє завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні