Каталог матеріалів

Урок №51 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Власні та загальні іменники.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №051. Власні та загальні іменники.

 

Мета: продовжувати формувати уміння розрізняти власні та загальні іменники, вчити добирати відповідні приклади; вчити вживати в письмових текстах власні іменники з великою буквою; розвивати мовлення учнів, виховувати старанність до навчання та прищеплювати любов до краси природи.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

Повідомлення теми уроку

Слайд 6. Вправа «Дай кличку тварині». Напиши на́зви тварин, їх клички.

Слайд 7. Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з власними і загальними іменниками.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 9. Прочитай. Поясни, чому однакові слова написані по-різному? Спиши речення, підкресли власні іменники.

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Прочитай прислів’я та приказки. Поясни їх значення.

Слайд 12. До виділених слів добери чотири власні іменники. Через риску запиши загальний іменник.

Слайд 13. Відгадай загадку та запиши, як звати дітей.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Вправа 65. Прочитай. Спиши іменники, розкриваючи дужки.

Слайд 16. Завдання від Чомучки. Відгадай загадку. Зі словом-відгадкою склади речення. Запиши.

Слайд 17. Вправа 66. Прочитай вірш Наталки Поклад. Випиши назви сіл, уставляючи відповідні букви. Знайди форму слова, що відповідає поданій звуковій схемі, та поділи його для переносу різними способами.

Слайд 18. «Щоденні – 5». Письмо для себе.

Підсумок

Слайд 19-20. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні