Каталог матеріалів

Урок №5 для 5 класу з курсу "Досліджуємо історію і суспільство" за Пометун О.І. - Карти, котрі розповідають про минуле й сьогодення. Навіщо потрібні історичні карти?

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником «Досліджую історію і суспільство»

Олена Пометун, Юлія Малієнко, Тетяна Ремех.

 

Урок №5. Карти, котрі розповідають про минуле й сьогодення. Навіщо потрібні історичні карти? Як зображено сучасну Україну на різних картах. Етнографія та топоніміка. Як історики «читають» географічні назви.

Мета: ознайомити учнів із поняттям «карта»; пояснити для чого потрібні історичні карти; розкрити як зображено сучасну Україну на різних картах; вчити розрізняти поняття «етнографія» та «топоніміка»; ознайомити з тим, як історики «читають» географічні карти; виховувати любов до історії свого народу.

Очікувані результати: учень/учениця виокремлює основні елементи карти та пояснює їх значення; визначає орієнтацію об’єктів відносно сторін світу, суб’єкта спостереження; розрізняє умовні позначки на географічній та історичній картах; ідентифікує на різних картах кордони України та її сусідів, етнографічні регіони України; пояснює окремі географічні назви та їх історичне походження; співвідносить дані карти з іншими джерелами інформації (розповідь учителя, текст книжки, візуальні джерела тощо).

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Проблемне питання.

Слайд 6. Досліди.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Поміркуй.

Слайд 9. Виконай завдання.

Слайд 10. Використовуй інструменти дослідження.

Слайд 11. Досліди.

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Поміркуй.

Слайд 14. Виконай завдання.

Слайд 15. Досліди.

Слайд 16. Виконай завдання.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Перевір себе.

Слайд 19. Виконай завдання.

Слайд 20. Щоб поглибити своє розуміння матеріалу уроку, виконай завдання до параграфа у робочому зошиті.

Слайд 21. Оціни себе та своїх однокласників/ однокласниць.

Слайд 22. Виконай завдання.

Слайд 23. Поміркуй.

Слайд 24. Виконай завдання.

Слайд 25. Досліди.

Слайд 26. Виконай завдання.

Слайд 27. Виконай завдання.

Слайд 28-29. Досліди.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 30. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 31. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні