Каталог матеріалів

Урок №5 з географії для 7 класу. Г. Довгань - Глобус як модель Землі: види, умовні знаки. Визначення напрямів на глобусі.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку «Географія» за модельною навчальною програмою «Географія. 6-9 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Запотоцький С.П., Карпюк Г.І., Гладковський Р.В., Довгань А.І., Совенко В.В., Даценко Л.М., Назаренко Т.Г., Гільберг Т.Г., Савчук І.Г., Нікитчук А.В., Яценко В.С., Довгань Г.Д., Грома В.Д., Горовий О.В.) та з урахуванням концепції підручника «Географія. підручник для 6 класу закладів загальної середньої освіти» (автор Довгань Г. Д.)

 

Урок № 5. Глобус як модель Землі: види, умовні знаки. Визначення напрямів на глобусі

Мета: розглянути глобус як моделі Землі, вивчити різні види глобусів, ознайомити з умовними знаками на глобусі та визначення напрямів на глобусі через компас; пояснити, для чого використовуються різні види глобусів і яку інформацію вони надають; збагачувати активний словник відповідно до тематики тижня; активізувати пізнавальну діяльність дітей; розвивати самостійне мислення, вміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування.

Очікуванні результати: учні розуміють, що глобус є тривимірною моделлю Землі і дозволяє подавати географічну інформацію в більш точному масштабі, ніж на карті; знають основні види глобусів, такі як фізичний, політичний, кліматичний, економічний тощо, і розуміють, для чого вони використовуються; знають та розуміють основні умовні знаки, які використовуються для позначення різних географічних об'єктів на глобусі, таких як гори, річки, міста, кордони, столиці, мають практичні навички роботи з глобусами, включаючи знаходження та позначення географічних об'єктів за допомогою умовних знаків.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Передмова.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Мотивація навчальної діяльності. Ви відкриєте для себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 6. Хто першим придумав глобус.

Слайд 7. Найстаріший глобус.

Слайд 8. Перші глобуси.

Слайд 9. Перші глобуси.

Слайд 10. Про що розповідає глобус.

Слайд 11. Полюси, меридіани, паралелі.

Слайд 12. Початковий (нульовий) меридіан в Гринвічі.

Слайд 13. Екватор.

Слайд 14. Градусна сітка.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Пізнаємо більше.

Слайд 17. Найважливіша властивість глобуса.

Слайд 18. Види глобусів.

Слайд 19. Фізичний шкільний глобус.

Слайд 20. Глобуси Місяця та Марсу.

Слайд 21. Гугл Планета Земля.

Слайд 22. Мої нотатки.

ІІІ. Заключна частина

Запитання і завдання

Слайд 24. Мої враження.

Слайд 25. Перевірте та оцініть себе.

Слайд 26-29. Оберіть, що вам цікаво.

Слайд 30. Мої географічні дослідження.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 30. Вправа «Панда-дослідник».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні