Каталог матеріалів

Урок №48 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Іменники, які називають опредмечені ознаки.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №048. Іменники, які називають опредмечені ознаки.

 

Мета: поглиблювати знання учнів про іменник як частину мови; ознайомити учнів з поняттям предметності на прикладах іменників, утворених від прикметників; вчити відносити слова до іменників за поставленим питанням що?; розвивати спостережливість, увагу, мислення; виховувати старанність.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

Повідомлення теми уроку

Слайд 6. Сьогодні на уроці саме дружба нам допоможе навчатися.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Вправа 164. Прочитай. Чи є в тебе світлини з другом / подругою. Яка тобі найбільше подобається? Чому?

Слайд 8. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 9. Вправа 164. Прочитай слова. Знайди в тексті попередньої вправи споріднені слова та запиши їх у зошит парами. Підкресли іменники.

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Вправа 165. Прочитайте вірш. Що зрозумів хлопчик? Чи погоджуєтеся ви з думкою, висловленою у вірші? Чому? До виділених слів добери та запиши спільнокореневі іменники. Що вони називають?

Слайд 13. Вправа 166. Прочитай. Випиши групи споріднених слів. Підкресли іменники, які називають опредмечені ознаки.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Вправа 62. З'єднай пари споріднених слів. Запиши іменники, які позначають опредмечені ознаки.

Слайд 16. Вправа 63. Прочитай. Випиши іменники, які називають опредмечені ознаки.

Слайд 17. «Щоденні – 5». Письмо для себе.

Підсумок

Слайд 18. Метод «Шість капелюхів, що мислять».

Слайд 19-20. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні