Каталог матеріалів

Урок №44 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Прикметники-антоніми, прикметники-синоніми. Уживання прикметників у прямому й переносному значенні

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №044. Прикметники-антоніми, прикметники-синоніми. Уживання прикметників у прямому й переносному значенні.

 

Мета: поглибити знання про прикметники, вчити розпізнавати прикметники в реченні, вміти підбирати прикметники-антоніми, прикметники-синоніми; вміти розпізнавати в тексті прикметники, вжиті в переносному та прямому значеннях; вміти ставити питання, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Вправа 157. Прочитай вірш. Розглянь малюнок. Чи відповідає він змісту вірша? Чому?

Слайд 8. Вправа 157. Прочитай словосполучення. Випиши з вірша словосполучення з прикметниками, вжитими в переносному значенні.

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Вправа 158. Прочитай прислів’я кожної групи, уставляючи найбільш влучний пропущений прикметник із синонімічного ряду.

Слайд 11. Вправа 158. Прочитай прислів’я кожної групи, уставляючи найбільш влучний пропущений прикметник із синонімічного ряду.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Вправа 159. Прочитай текст. Чи відповідає зміст другого й третього абзаців тексту тому, про що йдеться в першому реченні?

Слайд 14. Вправа 159. Випиши речення з підкресленими прикметниками, замінюючи їх антонімами для відтворення тексту, який написала М. Моліцька.

Слайд 15-16. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

27.11.2023 в 23:23
Перепрошую, але матеріал в папці не відкривається)))
Адміністратор Ольга
28.11.2023 в 12:03
Доброго часу доби. З приводу Вашого питання існує детальна інструкція: Відкриваємо завантажені файли - https://vsimpptx.com/faqs/u-mene-probelemi-iz-vidkrittyam-fajliv