- Головна
- Українська мова та література
- 5 Клас
- Українська мова. О. Заболотний, В. Заболотний. 5 клас
- №041 - Голосні та приголосні звуки.
Урок №41 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Голосні і приголосні звуки.
Нова українська школа - https://vsimpptx.com
«____»___________20___ року
Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.
Урок №41. Голосні і приголосні звуки. Тренувальні вправи
Мета: узагальнити знання учнів про голосні та приголосні звуки; вчити розрізняти слова із різними звуками; навчити правильно записувати слова у фонетичну транскрипцію; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Очікувані результати: учень/учениця чітко й правильно вимовляє звуки в процесі мовлення; спостерігає за фонетичними явищами в мовленні, зокрема й на прикладі літературних творів [6 МОВ 4.1.2]; аналізує мовлення за орфоепічними та орфографічними характеристиками [6 МОВ 3.3.2-4]; вправно застосовує алфавіт; знаходить й виправляє огріхи й помилки в змісті, будові й мовному оформленні власних висловлень [6 МОВ 3.3.1-1]; застосовує знання правил орфографії й орфоепії для вдосконалення власного мовлення [6 МОВ 4.1.1]; виявляє й аналізує орфографічні помилки; пояснює виправлення, покликаючись на вивчені правила [6 МОВ 3.3.1-2]; вправно користується словниками; відтворює зміст почутого тексту з дотриманням орфоепічних норм[6 МОВ 1.2.1]; удосконалює письмовий текст (власний та чужий) [6 МОВ 3.3.2-4]; - характеризує вплив неправильного наголошування, вимови на сприйняття слухачем змісту почутого повідомлення [6 МОВ 1.5.3-1]; дотримується орфоепічних, графічних, орфографічних норм у процесі вибору мовленнєвих засобів [6 МОВ 1.7.1-3]; послуговується засобами милозвучності у власному мовленні [6 МОВ 1.7.2-1]; розпізнає роль окремих звуків як виражальних засобів у тексті [6 МОВ 2.2.6-2]; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті, з урахуванням засвоєних мовних норм [6 МОВ 3.3.1].
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
І. Вступна частина
Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.
Слайд 4. Повідомлення теми уроку.
Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.
Слайд 6-7. Актуалізація опорних знань.
Слайд 8. Гра «Лінгвістичне спостереження».
ІІ. Основна частина
Слайд 10. Поспілкуйтеся.
Слайд 11. Хто побудує більше слів з поданих цеглинок-звуків?
Слайд 12. Поміркуйте над запитаннями.
Слайд 13. Виконайте завдання.
Слайд 14. Виконайте завдання.
Слайд 15. Гімнастика для очей.
Слайд 16-17. Щоденні 5.
Слайд 18-19. Запам’ятайте.
Слайд 20. Запишіть слово, а поруч – його фонетичну транскрипцію (доберіть з таблиці). Вимовте звуки, з яких складаються слова. Які із цих звуків голосні, а які – приголосні?
Слайд 21. Запишіть слова фонетичною транскрипцією. У яких словах звуків більше, ніж букв?
Слайд 22. Просканувавши QR-коди або перейшовши за посиланням, послухайте спів птахів і дзюрчання струмка. Опишіть свої почуття. Чи зарядилися ви позитивною енергією? Як звучить довкілля? А як говорять люди? Визначте спільне й відмінне у звуках мови та звуках природи.
ІІІ. Заключна частина
Домашнє завдання
Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.
Підсумок.
Рефлексія.
Слайд 24. Рефлексія. Вправа «Печиво від совенят»
В уроці присутні:
- План-конспект
- Відеодоповнення
- Мультимедійна презентація
ТЕХНІЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ
1. Операційна система:
- Windows 10 / Windows 11 (64-bit);
- macOS 12.0 (Monterey) або новішою;
- iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв).
2. Офісне програмне забезпечення. Для коректного відкриття матеріалів рекомендовано пакет програмного забезпечення Microsoft Office 2021 або новішу версію (рекомендовано Microsoft 365). Допускається використання LibreOffice версії 7.5 і вище (дане програмне забезпечення є альтернативним, і потрібно розуміти, що можливе візуальне зміщення шрифтів, зображень, а також проблеми з відтворення мультимедіа чи відображенням зображень). Використання версій Microsoft Office, старіших за 2021 рік, може призвести до некоректного відображення презентацій, шрифтів, відео та анімацій.
3. Архіватор. Для розпакування файлів необхідно вкористовувати:
- Windows 10 / Windows 11 (64-bit) мати встановлений програмний засіб для розпаковування архівів 7-Zip 19.0+. Завантаження даного архіватора доступне на офіційному сайті розробника - https://www.7-zip.org, (Альтернативний архіватор - WinRAR 6.0+).
- MacOS 12.0 (Monterey) або новішою мати встановлений програмний засіб https://apps.apple.com/us/app/unzip-zip-file-opener/id1281374098 або https://apps.apple.com/us/app/zip-rar-file-extractor/id769409043
- iOS 15+ чи Android 11+ (для мобільних пристроїв) мати встановлений програмний засіб https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rarlab.rar&hl=uk&gl=US
4. Мультимедійна підтримка. Пристрій має підтримувати сучасні медіакодеки (H.264 / AAC), необхідні для відтворення відео й аудіо, вбудованих у презентації. Для роботи з анімаціями необхідна підтримка DirectX 12+ (Windows) або Metal (macOS). У разі відсутності програмно забезпечення QuickTime https://support.apple.com/ru-ru/106375 можлива помилка під час відтворення вбудованого відео в презентацію, а саме «Носій відсутній».
5. Мінімальні технічні характеристики обладнання:
- Процесор: не нижче Intel Core i3 або AMD Ryzen 3.
- Оперативна пам’ять: від 4 ГБ (рекомендовано 8 ГБ).
- Відеокарта: інтегрована Intel UHD / AMD Vega або дискретна.
- Вільне місце на диску: не менше 2 ГБ.
- Екран: роздільна здатність не менше 1366×768 (рекомендовано Full HD 1920×1080).
6. Інтернет-з’єднання. Для завантаження матеріалів необхідне стабільне підключення до Інтернету зі швидкістю від 5 Мбіт/с. Для доступу до інтерактивних компонентів необхідно використовувати сучасний браузер (Google Chrome, Opera, Safari або Mozilla Firefox останніх версій).
Увійти через Google
Увійти через Facebook