Каталог матеріалів

Урок №40 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Узагальнення вивченого з теми «Дієслово»

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №40. Узагальнення вивченого з теми «Дієслово»

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про дієслово, його форми, вид та час, розвивати навички розпізнавання та використання дієвідмін, закріпити вміння учнів розрізняти види дієслів і визначати час дієслівних форм, формувати мовну грамотність та удосконалювати навички використання дієслів у письмовій і усній мові;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, створює текст на основі кількох графічних джерел інформації, аналізуючи, порівнюючи, систематизуючи, узагальнюючи та оцінюючи її, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайди 4-5. І. Спишіть речення, ставлячи на місцях пропусків особові дієслова та записуючи їх із не разом або окремо. Скористайтеся поданими словами-підказками.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайди 10-11. І. Прочитайте текст. Що нового для себе ви дізналися? Як ви думаєте, що спонукало Організацію Об’єднаних Націй ухвалити Конвенцію

про права дитини? Чи потрібний такий документ сьогодні?

Слайд 12. ІІ. Завдання до тексту.

Слайд 13. Напишіть есе (5-7 речень) на тему «Знаю свої права».

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. І. Запишіть дієслова у дві колонки залежно від написання: 1) з буквою е на місці пропуску; 2) з буквою и на місці пропуску. Обґрунтуйте написання.

Слайд 16. Перевіряємо.

Слайд 17. Гра «Пригадай прислів’я».

Слайд 18. І. Спишіть вірш, ставлячи на місцях пропусків подані дієслова у відповідній формі. Підкресліть їх як члени речення.

Слайд 19. II. Виконайте письмово розбір двох використаних у вірші дієслів як частини мови (на вибір). Скористайтеся поданим нижче зразком.

Слайд 20. Виконайте тестові завдання.

Слайди 21-22. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Чарівний кубик».

Домашнє завдання

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні