Каталог матеріалів

Урок №39 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Чергування кореневих голосних [о], [е] з [і] в іменниках жіночого та чоловічого роду з основою на приголосний

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №039. Чергування кореневих голосних [о], [е] з [і] в іменниках жіночого та чоловічого роду з основою на приголосний.

 

Мета: продовжувати знайомити з поняттям відмінювання як зміною форми слова за питаннями, з системою відмінків іменників; проаналізувати випадки чергування кореневих голосних [о], [е] з [і] в іменниках жіночого та чоловічого роду з основою на приголосний; розвивати мовлення учнів, увагу, вміння аналізувати, творче мислення; виховувати інтерес до навчальної праці, старанність, наполегливість, ціннісне ставлення до краси навколишньої природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Вправа 145. Прочитай іменники. Спиши іменники, позначивши корінь. Які звуки чергуються в коренях іменників? Зроби висновок, звір його з поданим нижче правилом.

Слайд 8. Запам'ятай!

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Вправа 146. Прочитай іменники. Запиши іменники, змінюючи їхню форму так, щоб відбувалося чергування.

Слайд 11. Вправа 146. Запиши іменники, змінюючи їхню форму так, щоб відбувалося чергування.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Слайд 13. Вправа 147. Прочитай вірш, розкодовуючи слова.

Слайд 14. Вправа 147. Спиши розкодовані слова, зміни їхню форму так, щоб відбулося чергування голосних звуків [о], [е] з [і]. Запиши підкреслені іменники у формі Ор. в., познач закінчення.

Слайд 15-16. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні