Каталог матеріалів

Урок №38 з української мови для 7 класу за О. Заболотним - Не з дієсловами

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: В. Заболотний, О. Заболотний (2024) для 7 класу за програмою НУШ.

 

Урок №38. Не з дієсловами

Мета: ознайомити учнів із правилами написання частки не з дієсловами, формувати уміння аналізувати речення для обґрунтування вибору написання не з дієсловами разом чи окремо, розвивати в учнів уважність, спостережливість та мовленнєву грамотність, стимулюючи до роздумів над значенням висловлювань, виховувати інтерес до мовної грамотності й естетики письмового мовлення;

Очікувані результати: відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення, акцентуючи увагу на важливих деталях, комунікує, визнаючи право на існування іншої думки, з дотриманням принципів етики спілкування, норм літературної вимови, створює текст на основі кількох графічних джерел інформації, аналізуючи, порівнюючи, систематизуючи, узагальнюючи та оцінюючи її, аналізує окремі мовні явища в усному мовленні, текстах і робить висновки щодо функціонування та доцільності використання певних мовних одиниць;

Обладнання: мультимедійний комплект.

 

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 7. А. Прочитайте два тексти, розміщені на вебсайтах різних театрів.

Слайд 8. Ознайомся. Правопис не з дієсловом.

Слайд 9. Зверніть увагу!

Слайд 10. І. Прочитайте прислів’я. Обґрунтуйте написання не з дієсловами.

Слайд 11. Інтерактивна вправа.

Слайд 12. Спишіть речення, знімаючи риски. Обґрунтуйте орфограму «Не з дієсловами».

Слайд 13. Перевіряємо.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Зверніть увагу!

Слайд 16. І. Спишіть речення, знімаючи риски. Поясніть написання не з дієсловами.

Слайд 17. Перевіряємо.

Слайд 18. СИТУАЦІЯ. Уявіть, що вам потрібно висловитися щодо такої тези: «На грубість потрібно відповідати грубістю». Підготуйте усне висловлення (3-4 речення), використавши кілька запропонованих сполучень слів.

Слайди 19-20. Виконайте тестові завдання.

Слайд 21. Ходом шахового коня прочитайте зашифровані прислів'я. Починати потрібно з виділеної клітинки. Запишіть прислів'я, усно поясніть їхні значення.

Слайди 22-23. Щоденні 5.

ІІІ. Заключна частина

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія.

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні