Каталог матеріалів

Урок №3-4 для 5 класу з курсу "Пізнаємо природу" за Т. Коршевнюк - Якими методами й інструментами досліджують природу. Прилади й обладнання для вивчення природи.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Пізнаємо природу» з використанням навчального посібника Коршевнюк Т.В., Ярошенко.

Урок №3-4. Якими методами й інструментами досліджують природу. Прилади й обладнання для вивчення природи. Ознайомлення з джерелами інформації природничого змісту, в тому числі інтернет-джерела.

Мета: ознайомити учнів з методами дослідження природи; з приладами, які використовують для дослідження; вчити формулювати припущення і перевіряти їх у ході дослідження за наданим або самостійно складеним планом; пояснювати, визначати самостійно або у групі, що необхідно для проведення дослідження (обладнання, інформація тощо); виконувати самостійно/у парі/у групі дослідження тіла/явища природи за планом/інструкцією (об’єкти дослідження обирає самостійно або надаються вчителем); вчити аналізувати виконання дослідження, називати чинники успіху; продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення.

Очікувані результати: учень називає методи дослідження природи, прилади для дослідження; розуміє визначення: «спостереження», «вимірювання», «моделювання», «експеримент», формулює припущення і перевіряє їх у ході дослідження; вміє раювати у спільноті, дотримується правил.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Позитивне налаштування на урок.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Як за допомогою органів чуття, людина досліджує природу?

Слайд5. Розкажи.

Слайд6. Робота в підручнику.

Слайд7. Які є методи дослідження?

Слайд8. Запам’ятай.

Слайд9. Послухайте прикмети про мурах. Як ви гадаєте, звідки вони взялися?

Слайд10. Чи зручно спостерігати за крихітними мурашками? Який пристрій зможе допомогти?

Слайд11. Збільшувальні предмети.

Слайд12. Довідничок.

Слайд13. Цікаво знати.

Слайд14. Назви прилади. В яких умовах їх використовують для дослідження природи?

Слайд15-18. Вимірювальні інструменти.

Слайд19. Моделювання.

Слайд20. Робота в підручнику.

Слайд21. Допоможи дітям обрати методи дослідження, щоб відповісти на запитання.

Слайд22.Гімнастика для очей.

Слайд23. Робота в підручнику.

Слайд24. Словничок.

Слайд25. Довідничок.

Слайд26. Відгадай загадку.

Слайд27. Поміркуй.

Слайд28. Це лабораторія. Тут вчені проводять дослідження.

Слайд29. Робота в підручнику.

Слайд30. Запам’ятай.

Слайд31. Досліджуємо разом.

Слайд32. Чи знаєте ви, що…

Слайд33. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд34. Готуємось до самостійної проєктної презентаційної діяльності.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні