Каталог матеріалів

Урок №3 для 5 класу з курсу "Досліджуємо історію і суспільство" за Пометун О.І. - Що таке історичний час і як його вимірювати. Хронологія і як люди вимірюють час

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником «Досліджую історію і суспільство»

Олена Пометун, Юлія Малієнко, Тетяна Ремех (2022).

 

Урок №3. Що таке історичний час і як його вимірювати? Хронологія і як люди вимірюють час. Послідовність подій за допомогою лінії часу?

Мета: вчити учнів пояснювати різницю між одиницями вимірювання історичного часу і співвідносити їх (рік – століття – тисячоліття); вміти встановлювати одночасність подій в історичному просторі, тривалість подій, явищ, процесів та їх часову віддаленість одних від одних (у межах теми, з допомогою вчителя); розвивати вміння виявляти послідовність історичних подій за допомогою лінії часу; виховувати любов до історії свого народу.

Очікувані результати: учень/учениця пояснює різницю між одиницями вимірювання історичного часу і співвідносить їх (рік – століття – тисячоліття); установлює одночасність подій в історичному просторі, тривалість подій, явищ, процесів та їх часову віддаленість одних від одних (у межах теми, з допомогою вчителя); установлює послідовність історичних подій за допомогою лінії часу; любить вивчати історію свого народу.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Обговоріть у класі. Прочитайте прислів’я та поясніть їхній зміст. Чому вони присвячені?

Слайд 5-6. Досліди.

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Поміркуйте. Дай відповідь на питання.

Слайд 9. Виконай завдання.

Слайд 10. Перегляньте відео.

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайд 12. Запам’ятай. Інструменти дослідження.

Слайд 13. Досліди.

Слайд 14. Запам’ятай.

Слайд 15. Досліди. Дай відповіді на питання.

Слайд 16. Періоди розвитку людства.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Поміркуйте.

Слайд 19. Виконай завдання.

Слайд 20. Запам’ятай. Інструменти дослідження.

Слайд 21. Розглянь таблицю і дай їй заголовок. Склади до таблиці запитання і постав їх однокласникам/однокласницям.

Слайд 22. Досліди.

Слайд 23-24. Досліди. Дай відповіді на питання.

Слайд 25. Щоб поглибити своє розуміння матеріалу уроку, виконай завдання до параграфа у робочому зошиті.

Слайд 26. Оціни себе та своїх однокласників/ однокласниць.

Слайд 27. Виконай завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 28. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексійна мішень.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні